2.11 Wykończenia wnętrz 300x168 Kraków

Wykończenia wnętrz w Krakowie

Kwestia wykończenia wnętrz ściśle wiąże się z każdym remontem. Niejednokrotnie wpływa na nasze życie – nie możemy przecież wprowadzić się do nowego lokum przed zakończeniem tego etapu. Wykończanie wnętrz najlepiej zlecić profesjonalistom kompleksowo zajmującym się remontami. Dzięki naszej firmie nie tylko zaoszczędzisz czas, ale także będziesz mógł pozwolić sobie na realizację autorskich, nawet najbardziej niezwykłych pomysłów aranżacyjnych.

 Wykańczanie mieszkań – remonty pod klucz

Zakup mieszkania to zaledwie pierwszy krok do rozpoczęcia nowego, fantastycznego etapu w swoim życiu. Każde lokum, aby stało się domem, musi bowiem zostać odpowiednio przygotowane i zaaranżowane. Cały ten proces często określany jest wykańczaniem mieszkań pod klucz, gdyż po zakończonych pracach lokal jest gotowy do zamieszkania. W zależności od indywidualnych ustaleń nasza ekipa remontowa z Krakowa może także zamontować meble lub pozostawić tę kwestię w rękach właściciela lokalu.

 Główne obszary kompleksowego wykończenia wnętrz

Na wykończenie mieszkania czy domu składa się szereg bardziej i mniej pracochłonnych prac o różnym stopniu skomplikowania. Sama tematyka wykończania wnętrz jest bardzo szeroka i można ją podzielić na kilka następujących obszarów:

Na co warto zwrócić uwagę przy wykończaniu mieszkania?

Podstawą każdego remontu czy wykończenia jest planowe działanie, które powinno przejawiać się w kilku aspektach. Zaplanujmy prace tak, by nie tylko przebiegły sprawnie i szybko, ale też nie kolidowały ze sobą. Ważne, aby jedna czynność nie niweczyła efektów drugiej – nie malujmy ścian, jeśli czeka nas generujące kurz i pył cyklinowanie parkietu. Zadbajmy też już na tym etapie o spójność aranżacji, poprośmy fachowców o pomoc, spróbujmy ocenić efekt naszych pomysłów, wykorzystując wizualizacje. 

Planowanie remontu to również świetna okazja ku temu, by zastanowić się nad ewentualnymi problemami, które mogą pojawić się podczas wykańczania wnętrza. Do rozwiązywania tego rodzaju wyzwań warto przygotować się zawczasu!

Jak wykończyć wnętrza na poddaszu?

Problemem pojawiającym się podczas wykończania wnętrz na poddaszu jest kwestia skosów. Należy wykorzystać niestandardowy kształt wnętrz, a nie traktować go jako ograniczenie. Ukośne ściany można wyeksponować, malując je lub tapetując w sposób wyróżniający się na tle otoczenia, albo zagospodarować, w czym może pomóc usługa wykonywania mebli na wymiar. W przypadku poddasza zadbajmy o drobiazgi ułatwiające funkcjonowanie – na przykład montaż okien sprzyjający ich swobodnemu otwieraniu.

Wykończenia salonu

Tu mamy największe pole do popisu i nieograniczony wybór, jeśli chodzi o możliwe do wykorzystania materiały. Na podłodze możemy położyć płytki, drewno, terakotę czy wykładzinę; ściany – pomalować, wytapetować, wyłożyć boazerią. Wykończenie salonu nie może jednak dawać chaotycznego, niespójnego efektu. Najlepiej zdecydować się na jeden styl i jemu podporządkować całe wnętrze. Do wyboru mamy:

   • styl klasyczny (elegancki i ponadczasowy, ale nie surowy);
   • styl minimalistyczny (wyposażenie i dekoracje ograniczone do minimum);
   • styl rustykalny (kojarzący się z wsią, swojski, sielski);
   • styl industrialny (nadający wnętrzom przemysłowy charakter, wykorzystujący materiały takie jak cegła czy metal);
   • styl retro (dla osób, którym marzy się wnętrze z poprzedniej epoki);
   • styl art deco (inspirowany sztuką, cechujący się m.in. zgeometryzowaniem form);
   • styl kolonialny (połączenie elegancji z nutą egzotyki).

Przemyślane wykończenie sypialni

Sypialnia musi zostać wykończona tak, aby jej wystrój sprzyjał odpoczynkowi i wyciszeniu się. Taki efekt uzyskamy za pomocą odpowiednich materiałów, kolorystyki, ale nie tylko. Istotnym element aranżacji stanowi oświetlenie. Intymny charakter wnętrza podkreślą delikatne kinkiety lub zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych z punktowymi wpustami na oświetlenie.

Problematyczne wykończenia kuchni i łazienki

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, gdzie kluczową rolę odgrywa funkcjonalność. Łatwo w tych wnętrzach o niszczenie powierzchni, czy to pod wpływem wilgoci i wysokiej temperatury, czy uszkodzeń mechanicznych. Sprawdzone usługi wykończeniowe, takie jak opłytkowanie lub ułożenie glazury, zapewnią skuteczną ochronę naszym ścianom i podłogom. Równie bezpieczne i efektywne jest malowanie powierzchni lub ich tapetowanie – wystarczy jedynie zastosować materiał o odpowiednich parametrach i zdać się na pomoc fachowców.

Wykończenie przedpokoju

Przedpokój to miejsce, gdzie szczególnie należy przemyśleć zastosowane materiały. Powinny one być łatwe do czyszczenia i trudno ścieralne – wszak to pomieszczenie, gdzie wkraczamy w pierwszej kolejności po spacerze w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Przedpokoje niejednokrotnie są wąskie i ciemne – wyzwaniem aranżacyjnym jest zatem ich optyczne powiększenie i doświetlenie. Sposób na idealnie wykończony przedpokój? Zlecenie prac wykończeniowych fachowcom.

Prace w zakresie wykończenia wnętrz w Krakowie – nasza oferta

Nasza firma specjalizująca się w pracach wykończeniowych oferuje kompleksowe usługi, w tym realizację wykończeń wnętrz „pod klucz”. Podstawą każdego dużego remontu wykonywanego przez fachowców Kapitana Remonta są takie czynności jak:<

Wyżej wymienione prace są niezbędne, ale stanowią zaledwie przygotowanie podłoża do dalszych czynności. Najbardziej standardowe i najczęściej wybierane przez Klientów usługi w zakresie wykończenia wnętrz to:

Spośród licznych usług z zakresu wykończenia wnętrz na poddaszu, w sypialni, salonie, kuchni, łazience czy przedpokoju można wyróżnić jeszcze kilka następujących:

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach? Zastanawiasz się, w jaki sposób wykańczamy ściany i podłogi? Czytaj dalej!

 Zakres wybranych usług wykończeniowych

Stolarka okienna i montaż drzwi

Stolarka okienna to nie tylko montaż okien. Wśród usług w tym zakresie znajduje się również mocowanie parapetów, rolet czy żaluzji. Decydując się z kolei na skorzystanie z usługi montażu drzwi, możemy zlecić fachowcom wprawienie drzwi każdego rodzaju – wewnętrznych, zewnętrznych, antywłamaniowych, przeciwpożarowych, przesuwnych, składanych, otwieranych, wykonanych z metalu czy szkła.

Malowanie

Fachowcy z firmy Kapitan Remont zapewnią malowanie wybranych przez Państwa powierzchni i elementów wyposażenia oraz pomogą w wyborze odpowiedniego produktu. Większe ściany sprawnie pokryjemy farbą dzięki technice malowania agregatem. Zapewniamy malowanie posadzek, a także glazury i kafelków. Dzięki tej prostej technice z powodzeniem nie tylko wykończymy wnętrze, ale również odświeżymy wygląd elewacji czy ogrodzenia.

Tapetowanie

Tapetowanie ścian, sufitu czy mebli to usługi często zamawiane przez naszych Klientów. Podejmiemy się kładzenia tapety we wszystkich pomieszczeniach (włącznie z kuchnią i łazienką). Doradzimy najbardziej optymalny dla danych warunków materiał. Sprawimy też, że Twoje pomieszczenie nabierze charakteru dzięki starannie położonej fototapecie.

Układanie podłogi

Kapitan Remont ma wieloletnie doświadczenie w układaniu wszelkiego rodzaju podłóg. Zapewniamy wykończenie na najwyższym poziomie za pomocą kafelków, płytek, terakoty, mozaiki, glazury. Układamy parkiet i panele, a także wykładziny. Mocujemy listwy przypodłogowe oraz oferujemy usługi, dzięki którym odnowisz starą podłogę.

Suche tynki

Z wykorzystaniem suchych tynków wyrównamy problematyczne powierzchnie, szybko postawimy ściankę działową czy wykonamy wnękę. Nasza firma podejmuje się wykonania konstrukcji z płyt gipsowych, karton-gipsowych czy regipsów. Często realizujemy zlecenia dla Klientów, którzy decydują się na sufit podwieszany.

Zabudowy

Zabudowy pozwalają zagospodarować przestrzeń, uporządkować ją, a przy tym nadać wnętrzu dodatkowy walor estetyczny. Nasz firma podejmie się wykonania zabudowy kuchennej, łazienkowej (obudujemy wannę, umywalkę, a także mało atrakcyjny wizualnie piecyk gazowy) czy oraz innego typu (np. do wnętrz na poddaszu). Oferujemy także zabudowy zewnętrzne – balkonowe czy tarasowe.

Jak poradzić sobie z wykończeniem wnętrz?

Jak sami widzimy, kompleksowe wykończenie mieszkania wymaga od nas mnóstwo czasu i umiejętności. Co zrobić, aby nie tylkoprzeżyć remont, ale także być w pełni zadowolonym z jego efektów? Jeżeli nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie wykańczania wnętrz – lepiej skupić się na naszej pracy i hobby, a wszystkie prace oddać w ręce profesjonalistów. Nasza firma zrealizuje każdy pomysł Klienta, a przy tym zrobi to terminowo i na najwyższym poziomie.

 Wykończenia wnętrz i mieszkań nie tylko w Krakowie  – obszar działalności

Zwróć się do Kapitana Remonta szczególnie wtedy, jeśli szukasz solidnej ekipy remontowej na terenie:

   • Krakowa (w dzielnicach: Dębniki, Podgórze, Podgórze Duchackie, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Grzegórzki, Prądnik Biały, Stare Miasto, Krowodrza, Czyżyny, Zwierzyniec, Mistrzejowice, Bronowice, Czyżyny, Nowa Huta, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Swoszowice, Prądnik Czerwony, Bieżanów-Prokocim);
   • okolicznych, podkrakowskich miejscowości (Skawina, Kocmyrzów-Luborzyca, Wieliczka, Sułoszowa, Mogilany, Słomniki, Wielka Wieś, Czernichów, Skała, Liszki, Zabierzów, Świątniki Górne, Jerzmanowice-Przeginia, Iwanowice, Michałowice, Zielonki, Krzeszowice, Igołomia-Wawrzeńczyce, Bochnia).

Nie znalazłeś swojego miejsca zamieszkania na powyższej liście, a chcesz zlecić prace wykończeniowe na terenie Małopolski? Skontaktuj się z nami – wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń ☎️