2.6.1 Płyty gk 300x199 KrakówPłyty gipsowo kartonowe są alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnego wykończenia ścian. Ich zastosowanie umożliwia łatwe wygładzanie powierzchni, co niezwykle korzystnie wpływa na ostateczny wygląd pomieszczenia. Zakupione płyty gipsowe można albo przyklejać bezpośrednio do podłoża, albo najpierw przykręcać do drewnianego lub stalowego stelaża. Ostatnio niesamowicie rozpowszechniła się moda na płyty kartonowo gipsowe. Montaż ich jest prosty, czysty i szybki.

 

Kładzenie płyt gipsowych – ogólne zasady

Decydując się na montaż płyt gipsowych należy najpierw sprawdzić stan podłoża, aby przymocowane do niego płyty nie odpadły. Należy również wybrać odpowiednie do naszego pomieszczenia płyty, gdyż nie każdy rodzaj nadaje się do każdego pomieszczenia. Do łazienki i kuchni dedykowane są płyty kartonowo gipsowe o szczególnej odporności na wilgoć, podczas gdy w innych pomieszczeniach możemy z powodzeniem zastosować montaż płyt gk zwykłych.

Montaż ściany gipsowej

Bardzo popularną techniką jest ostatnio montowanie płyt gipsowych na specjalnych stelażach i tworzenie z nich zupełnie nowej ściany. Taki montaż płyty gipsowej jest niezwykle nowatorskim rozwiązaniem. Ściany gipsowe mają mnóstwo zalet, do których zaliczyć można szybkość i prostotę ich budowy oraz względną czystość podczas prac związanych z jej montowaniem. Za wyborem budowy takiej ściany przemawia również fakt pominięcia konieczności jej tynkowania, a także możliwość szybkiego jej demontażu. Wadą ścian gipsowych jest niewątpliwie ich niska trwałość (łatwo można w niej zrobić dziurę), duża akustyczność i mniejsza stabilność, niż w przypadku tradycyjnej ściany.

Sufity z płyt gipsowych

Montaż płyt kartonowo gipsowych na suficie stał się bardzo popularną techniką w ostatnich latach. Sufit z płyt kartonowo gipsowych jest bowiem bardzo ciekawym rozwiązaniem. Niezwykła prostota jego powstania, możliwość zabudowy nieestetycznych elementów, montażu specyficznego oświetlenia czy wyrównania sufitu sprawiły, że płyty gipsowe na suficie stały się bardzo modne i można je spotkać w wielu domach i mieszkaniach, biurach oraz innych miejscach użyteczności publicznej.

Nasza oferta

Wśród wielu prac remontowych naszym Klientom oferujemy również właśnie montaż płyt kartonowo gipsowych. Przyjmując zlecenie od Klienta oceniamy pomieszczenie a następnie sami kupujemy odpowiednie płyty gipsowe. Montaż ich przebiega sprawnie, czysto i fachowo, a czuwają nad tym nasi wykwalifikowani fachowcy.

Zadzwoń ☎️