2.7 Szpachlowanie 300x198 Kraków

 Szpachlowanie, gipsowanie, gładzie ścian oraz sufitów w Krakowie i okolicach

Szpachlowanie, określane także mianem gipsowania, to jedna z prac remontowych, która w zasadniczy sposób wpływa na odnowienie remontowanych przestrzeni. Szpachlowanie ścian i sufitów, a zwłaszcza dziur, szpachlowanie ubytków i nierówności w ich obrębie, jest niezbędne przed każdym malowaniem oraz tapetowaniem – jeżeli chcemy, aby odnowiona powierzchnia prezentowała się dobrze. Jedną z najpopularniejszych technik uzupełniania ubytków jest szpachlowanie gipsem szpachlowym i szpachlowanie na mokro. Chcesz zlecić usługę w Krakowie lub okolicach? Pomożemy nie tylko w tym, ale także w kompleksowym wykończeniu ściany lub sufitu.

 Szpachlowanie gipsem – gipsowanie ścian i sufitów

Oprócz niezwykle dziś popularnego szpachlowania ścian i szpachlowania gładzi, firmy remontowe posiadają w swej ofercie takie usługi jak szpachlowanie: 

  • dachu,
  • balkonu,
  • drewna (na zewnątrz i wewnątrz),
  • elewacji zewnętrznej,
  • sufitu,
  • parkietu,
  • okien drewnianych,
  • drzwi drewnianych,
  • drzwi z innych materiałów,
  • desek podłogowych czy szpachlowanie ubytków w parkiecie.

 Chcesz zlecić szpachlowanie innych powierzchni niż ściana w Krakowie? Daj nam znać, pomożemy.

 Szpachlowanie regipsów, płyt gipsowych – GK

Prócz tradycyjnego szpachlowania ścian lub sufitów niezwykle popularną usługą jest też szpachlowanie regipsów. Dzieje się tak z uwagi na ogromną popularność regipsowych wykończeń wnętrz – ścianek z płyt kartonowo-gipsowych, podwieszanych sufitów czy zabudowy nieregularnych i nieestetycznych elementów. Szpachlowanie płyt GK jest niezwykle istotne zwłaszcza z uwagi na połączenia stykających się ze sobą płyt. Fachowe firmy remontowe w profesjonalny sposób wykonują szpachlowanie połączeń płyt gipsowo-kartonowych sprawiając, że zbudowany z takich płyt element jest jednolity, bez dziur, ubytków i zarysowań. Warto poświęcić szczególną dbałość szpachlowaniu łączeń płyt gipsowych, aby po pewnym czasie powierzchnia nie popękała.

Szpachlowanie, gładzenie, gruntowanie – remontowe trio dla Twoich ścian

Szpachlowanie, chociaż jest najważniejszą czynnością wpływającą na wygląd ściany po malowaniu lub tapetowaniu, nie wystarczy, by powierzchnia prezentowała się znakomicie. W celu osiągnięcia najlepszych możliwych rezultatów, poleca się położenie gładzi gipsowej, a także jej gruntowanie.

Gładzie gipsowe

Szpachlowanie ściany lub sufitu to pierwsza czynność, którą wykonuje się w ramach przygotowania powierzchni do dalszego wykończenia. Kolejnym etapem jest położenie gładzi gipsowej, której zadaniem jest nadanie ścianom idealnej gładkości. Jeśli zależy nam na osiągnięciu doskonałych wnętrz, gładzenia nie możemy pominąć!

Gruntowanie ścian i sufitów

Gruntowanie to czynność, która ułatwia podłożu wiązanie farby lub kleju (podczas tapetowania). Przeprowadzenie tego rodzaju procesu przygotowawczego jest konieczne dla nowych ścian oraz w kilku innych przypadkach: po nałożeniu gładzi, po ściągnięciu starej farby, po eliminacji zanieczyszczeń oraz po szpachlowaniu. Aby uzyskać zadowalający i trwały efekt, gruntowanie polecamy wykonać podczas standardowej modernizacji ścian.

 Szpachlowanie, gipsowanie ścian, gładzie w Krakowie – cennik

Zastanawiasz się, ile kosztuje szpachlowanie lub jak kształtują się ceny za gładzie w Krakowie? Ostateczna cena usługi zależy od kilku czynników, a w tym między innymi: metrażu i rodzaju powierzchni wymagającej wykończenia, użytych materiałów, zakresu prac. Koszt szpachlowania i czynności towarzyszących zawsze ustalamy indywidualnie. Aby poznać pełną wycenę, skontaktuj się z nami – odpowiemy tak szybko, jak to możliwe. Działamy na terenie Krakowa oraz okolicznych miejscowości. Polecamy szpachlowanie w pakiecie z innymi usługami: malowaniem ścian, wykończeniami wnętrz czy kompleksowymi remontami.

Zadzwoń ☎️