2.1 Malowanie 300x199 Kraków

Malowanie ścian, sufitów i mieszkań w Krakowie 

Większość z nas uważa malowanie za standardową pracę wykończeniową. Pokrycie ścian farbą pozwala szybko odnowić salon czy odświeżyć sypialnię i sprawia, że wnętrze staje się czystsze i ładniejsze. Niektórzy decydują się samodzielnie wykonać tego rodzaju pracę, inni wybierają pomoc profesjonalnych malarzy, którzy zapewniają wysokiej jakości usługi. Bez względu na to, do której z tych grup należysz, przeczytaj poniższy tekst!

Podstawowe techniki malowania ścian

W zależności od rodzaju malowanych elementów, materiału, z którego są zrobione, a także typu farby czy lakieru, profesjonalne ekipy remontowe stosują jedną z trzech podstawowych technik malarskich:

 • malowanie pędzlem,
 • malowanie wałkiem,
 • malowanie natryskowe.

Malowanie pędzlem

To technika popularna i wykorzystywana przy malowaniu większości obiektów: domów, mieszkań, biur czy innych lokali. Wybierana przez profesjonalnych malarzy najchętniej, ponieważ jest najbardziej precyzyjna i pozwala na dokładne odmierzanie ilości farby czy lakieru. Minusem tej metody są smugi, które mogą powstawać np. wskutek niewłaściwego rozrzedzenia farby.

Malowanie wałkiem

Doskonała technika do malowania dużych powierzchni płaskich. Malowanie wałkiem pozwala na jednocześnie sprawne i równomierne rozprowadzenie farby, przez co ściana zostaje pomalowana jednolicie i szybko.

Malowanie natryskowe

Malowanie natryskowe stosowane jest z powodzeniem przy lakierowaniu powierzchni o skomplikowanych kształtach. Umiejętne przeprowadzone sprawia, że powłoka malarska jest równomierna i nie posiada widocznych zacieków ani zarysowań. Wadę tej techniki stanowi konieczność starannego zabezpieczenia wszystkich elementów sąsiadujących z malowaną powierzchnią.

Fachowcy Kapitana Remonta doradzą w zakresie doboru farby, prac przygotowawczych czy zastosowania odpowiedniej techniki malarskiej. Zajmiemy się Twoimi ścianami kompleksowo lub wykonają za Ciebie część prac. Dysponujemy również odpowiednim sprzętem, niezbędnym w przypadku malowania natryskowego.

Malowanie ścian w mieszkaniach oraz biurach w Krakowie – wskazówki i nasza oferta

Prace malarskie kojarzą się przede wszystkim z pokryciem barwną powłoką ścian wewnątrz naszego mieszkania lub domu. Pomalować możemy jednak nie tylko salon czy przedpokój. Odpowiedni wybór materiałów pozwala zastosować tę technikę wykończeniową również w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka. Nasza oferta obejmuje:

Malowanie ścian pokoi

To najbardziej standardowa i jednocześnie najprostsza z prac malarskich. W jej przypadku kluczowe jest przygotowanie ścian przed malowaniem. Jeżeli powierzchnia się łuszczy, konieczne jest usunięcie starej powłoki farby. Powierzchnia przed rozpoczęciem prac musi zostać zagruntowana i dokładnie osuszona. Pamiętajmy też o czyszczeniu brudnych ścian przed malowaniem – najlepsze efekty uzyskamy, stosując mydło malarskie. 

Powierzając wnętrza doświadczonemu malarzowi, zyskujemy pewność bezbłędnego wykonania usługi malarskiej w naszym pokoju.

Malowanie sufitu

Jeżeli planujemy odświeżyć nie tylko ściany, ale i sufit, właśnie od tej powierzchni powinniśmy rozpocząć pracę. Przed przystąpieniem do malowania sufitu dokładnie zabezpieczmy meble i podłogę (szczególną uwagę zwracając na listwy przypodłogowe). Farbę nakładajmy począwszy od miejsca położonego najbliżej źródła światła (jeżeli w pomieszczeniu nie ma okna, są to drzwi). Warto również użyć wałka malarskiego na długiej rączce – to nie tylko ograniczy nasz wysiłek i przyspieszy pracę, ale także pozwoli uzyskać gładką powierzchnię bez zacieków.

Malowanie kuchni i łazienki

Farby przeznaczone do malowania powierzchni narażonych na działanie wilgoci i wysokich temperatur to świetna alternatywa dla tradycyjnie stosowanej w łazience i kuchni glazury. Mają tę zaletę, że umożliwiają przeprowadzenie szybkiego remontu i ekspresowe odświeżenie wyglądu łazienki (nie wymagają kucia jak płytki).

Jeśli w kuchni lub łazience marzą nam się ściany bez kafelków, wybierzmy farbę odporną na zmywanie a jednocześnie oddychająca, chroniącą powierzchnię przed pleśnieniem i zagrzybieniem. Te warunki spełniają lateksowe farby akrylowe lub nieco odporniejsze na uszkodzenia farby ceramiczne

Nie wiesz, jak się za to wszystko zabrać? Polecamy skorzystanie z profesjonalnych usług malarskich naszej ekipy z Krakowa, które pozwolą cieszyć się fantastyczną kuchnią lub łazienką przez wiele lat.

Malowanie glazury i kafelek

Chcemy w łazience ułożyć glazurę, jednocześnie zachowując możliwość ekspresowej metamorfozy pomieszczenia? W takim przypadku powinniśmy zorientować się w ofercie farb do glazury. Tego typu preparaty posiadają bardzo wysoki poziom przyczepności do powierzchni gładkich oraz są odporne na ścieranie. Dodatkową ochronę przemalowanym płytkom zapewnia pokrycie ich bezbarwnym lakierem.

Malowanie mieszkania – miejsca problematyczne i elementy wyposażenia

Z pokryciem farbą gładkich powierzchni poradzi sobie większość osób mających choć minimalne doświadczenie w pracach remontowych. Wyglądające profesjonalnie malowanie grzejników czy drzwi jest bardziej wymagające. Warto w tej kwestii zaufać fachowcom – wiedzą oni, jak nakładać farbę na nierówne powierzchnie, aby uzyskać estetyczny efekt.

Nasza firma zapewnia wysoką jakość usług i podejmuje się problematycznych prac malarskich, takich jak:

 • malowanie lamperii;
 • malowanie boazerii;
 • malowanie grzejników (stalowych, żeliwnych, aluminiowych);
 • malowanie drzwi (zewnętrznych i wewnętrznych);
 • malowanie okien (drewnianych, PCV).

Specjalną usługą jest też odnawianie elementów wyposażenia mieszkania. Fachowcy wykonają malowanie dekoracyjne domowych sprzętów, a przede wszystkim malowanie mebli. Usługi w tym zakresie to między innymi:

 • malowanie drewnianych mebli – odbywa się zawsze przy użyciu specjalnych farb i lakierów, które przedłużają żywotność drewna, nadając mu niepowtarzalny blask i połysk;
 • malowanie mebli okleinowych – przy użyciu stworzonych specjalnie do tego celu bejc i lakierów.

Przeczytaj dalszą część tekstu, a dowiesz się więcej na temat mniej standardowych i trudniejszych prac malarskich!

Malowanie domu – jak to zrobić bezpiecznie i efektownie?

Dom wymaga dbania nie tylko o wnętrza, ale również o elewację. Aby budynek, w którym mieszkamy, prezentował się efektownie także z zewnątrz, warto powierzyć pracę fachowcom. Przed nadaniem ścianom koloru, polecamy zdecydować się na szpachlowanie – gipsowanie ścian oraz ich gruntowanie. Profesjonaliści szybko i w bezpieczny sposób wykonają czynności wiążące się ze zwiększonym ryzykiem wypadku, takie jak malowanie dachów czy elewacji.

Oferujemy następujące usługi w zakresie malowania domu:

malarz krakow Kraków

Malowanie betonu i posadzek betonowych

Niektórzy uważają, że jedynym sposobem na zabezpieczenie betonowej podłogi jest jej opłytkowanie. Okazuje się jednak, że odpowiednia farba sprawdza się równie dobrze, a ponadto jest znacznie tańsza niż glazura oraz nie wymaga tak dużego wysiłku w przypadku renowacji. Malowanie podłogi betonowej należy poprzedzić starannym przygotowaniem oraz osuszeniem podłoża. Jeżeli powierzchnia jest narażona na intensywne ścieranie (np. w garażu) warto pokryć ją preparatem nawet trzykrotnie.

Malowanie dachów

Malowanie dachu można przeprowadzać jedynie w określonych warunkach atmosferycznych, specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami, z uwzględnieniem rodzaju powierzchni oraz po odpowiednim jej zabezpieczeniu. Ponadto nadrzędną kwestią podczas pracy jest bezpieczeństwo. Z tych powodów warto skorzystać z usług firm remontowych – ich pracownicy dysponują nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale również sprzętem alpinistycznym czy agregatami do malowania natryskowego znacznie przyspieszającymi pracę.

Malowanie elewacji

W przypadku elewacji najistotniejsze jest zaopatrzenie się w odpowiednią farbę. Przemyślenia wymaga nie tylko kolor preparatu (biała czy kremowa fasada domu położonego przy ruchliwej drodze będzie wymagała ponownego malowania po roku), ale przede wszystkim jego rodzaj (zależny m.in. od materiału wykorzystanego do otynkowania). Do malowania domu z zewnątrz stosujemy:

 • farby akrylowe – najpopularniejsze ze względu na wysoki stopień przyczepności do podłoża i łatwość aplikacji;
 • farby lateksowe – o większej elastyczności i odporności na ścieranie niż farby akrylowe;
 • farby silikonowe – ich właściwością jest zdolność do samooczyszczania podczas opadów deszczu;
 • farby silikatowe – do podłoży mineralnych; wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych, ale najtrudniejsze z wymienionych rodzajów farb w aplikacji.

Malowanie elewacji to czynność, która powinna być wykonywana przez profesjonalnych malarzy. Jest to podyktowane nie tylko złożonością całego procesu, ale także kwestiami bezpieczeństwa.

Malowanie drewna

Malowanie drewna to jedna z czynności, w przypadku której kluczową rolę odgrywa technika pracy. Należy nakładać preparat wzdłuż włókien drewna, dbając o to, aby rozprowadzać go równomiernie. Może to być trudne, jeśli malujemy pionowe drewniane powierzchnie. Problem powstawania zacieków znacznie ogranicza zastosowanie materiałów tiksotropowych – redukują one zjawisko spływania farby.

Malowanie ogrodzenia

Podobnie jak w przypadku dachu, malowanie ogrodzenia wymaga odpowiedniej pogody. Pamiętajmy o tym, że metalowe elementy czy siatka w upalne dni nagrzewają się, co skutkuje bardzo szybkim schnięciem preparatu (a tym samym obniżeniem trwałości powłoki powstałej w takich warunkach). Ogrodzenie pokrywamy dobrej jakości emalią – taki materiał nie powinien chlapać oraz sprawiać trudności w rozprowadzaniu.

Malarz Kraków – profesjonalna ekipa malarska

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z usług ekipy malarskiej? Wszystkie opisane wyżej prace wykonają fachowcy z naszej firmy. Nie tylko gwarantujemy wysoką jakość wykonania i zapewniamy maksymalną efektywność prac, ale również uwzględniamy indywidualne życzenia i preferencje klientów. Zapoznaj się z pełną ofertą usług malarskich realizowanych przez Kapitana Remonta! Wykonamy prace remontowe na terenie:

 • dzielnic Krakowa (Bieżanów-Prokocim, Bieńczyce, Podgórze Duchackie, Prądnik Biały, Czyżyny, Stare Miasto, Bronowice, Zwierzyniec, Swoszowice, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Czyżyny, Dębniki, Prądnik Czerwony, Podgórze, Wzgórza Krzesławickie, Krowodrza, Mistrzejowice, Nowa Huta, Grzegórzki);
 • okolicznych miejscowości (Skawina, Krzeszowice, Zabierzów, Liszki, Zielonki, Słomniki, Kocmyrzów-Luborzyca, Czernichów, Mogilany, Jerzmanowice-Przeginia, Skała, Wielka Wieś, Świątniki Górne, Iwanowice, Igołomia-Wawrzeńczyce, Michałowice, Sułoszowa, Bochnia, Wieliczka).

Malowanie ścian na terenie Krakowa – cennik 

Cena malowania ścian uzależniona jest od powierzchni, techniki malarskiej i ich stanu. W niektórych przypadkach przed malowaniem dodatkowo konieczne jest również gruntowanie. Planując modernizację wnętrza nie sposób nie zastanawiać się, ile zapłacimy za malowanie w Krakowie. Warto pamiętać, że na ostateczny koszt malowania ścian wpływają wszystkie poszczególne etapy malowania – od umycia, oczyszczenia i przygotowania ścian po samo nakładanie farby. Cena malowania ścian zawsze ustalana jest indywidualnie przed podjęciem prac remontowych. 

Zadzwoń ☎️