2.6.3 Sufity podwieszane 300x199 Kraków

Sufity podwieszane w Krakowie

Sufity podwieszane stały się w ostatnich latach niezwykle modnym rozwiązaniem. Montaż podwieszanego sufitu jest z reguły bardzo prosty, nie nastręcza kłopotów, a wykończony w ten sposób sufit prezentuje się bardzo elegancko. Sufity podwieszane wykonuje się z reguły w budynkach, gdzie doprowadzenie sufitu do nienagannego stanu wymaga ogromnych nakładów czasu, pracy, materiałów i finansów. Dają one ponadto możliwość szybkiego odnowienia, a także zamontowania ciekawych, niestandardowych oświetleń typu halogenowego czy LED.

Sufit podwieszany – wykonanie

Wykonanie sufitu podwieszanego jest dużo prostsze, niż standardowy remont sufitu. Sufity podwieszane z płyt GK montuje się poprzez ich przyklejanie, lub przykręcanie do specjalnych metalowych czy drewnianych stelaży. Podwieszanie sufitu ma praktyczne zastosowanie w kilku przypadkach:

  • Gdy remont sufitu jest na tyle pracochłonny i skomplikowany, że dużo łatwiej jest zastosować sufity podwieszane z płyt gipsowych
  • Gdy pomieszczenie ma nierówne, nieproporcjonalne ściany i krzywy sufit, montaż sufitu podwieszanego spowoduje wyrównanie płaszczyzn i kątów
  • Gdy w konstrukcji pomieszczenia istnieją elementy, które pragniemy zabudować – instalacja wodna, gazowa czy elektryczna, wystające elementy konstrukcyjne czy kominowe, lub niemożliwe do zabudowy rury CO.
  • Montaż sufitu podwieszanego z płyt gipsowych jest ponadto doskonałym pomysłem na ciekawe zaaranżowanie pomieszczenia. Doskonały efekt w tym zakresie daje przełamywanie płaszczyzn i częściowy sufit podwieszany. Montaż takiego sufitu jest jeszcze łatwiejszy i szybszy, a daje on możliwość zastosowania niestandardowego oświetlenia lub innych dekoracyjnych elementów.

Sufity podwieszane gk na poddaszu

Podwieszany sufit na poddaszu to doskonały pomysł na niestandardowe zaaranżowanie często niewykorzystywanych pomieszczeń poddasza. Oprócz aspektów praktycznych, takich jak możliwość zabudowy elementów konstrukcyjnych dachu czy wyizolowanie pomieszczenia sufit podwieszany na poddaszu daje także ciekawe efekty estetyczne. Prostota przełamywania płaszczyzn, aranżacji kolorystycznych czy świetlnych powoduje, że coraz więcej klientów decyduje się na zastosowanie tego typu rozwiązania na poddaszu. Montaż sufitu podwieszonego na poddaszu jest ponadto zadaniem prostym, ponieważ płyty gipsowe można bardzo często przykręcać bezpośrednio do dachowych konstrukcji.

Zadzwoń ☎️