2.4.1 Układanie kafelek 300x198 KrakówKafelkowanie jest obecnie najpopularniejszą techniką wykończenia łazienki, kuchni i każdego innego narażonego na wilgoć miejsca. Zabezpieczając powierzchnię przed wilgocią chroni się ją przed zagrzybieniem, zbutwieniem i zniszczeniami, dzięki czemu kafelkowanie ścian czy podłogi stało się bardzo modne i praktyczne. Jest to świetna alternatywa do malowania ścian czy ich tapetowania. 

Wśród licznych usług remontowych świadczonych przez naszą firmę układanie kafelek jest jedną z najpopularniejszych. Dysponujemy odpowiednim doświadczeniem i sprzętem, a współpracujący z nami profesjonalny kafelkarz / fliziarz / płytkarz  dzięki swym ponadprzeciętnym umiejętnościom glazurniczym jest w stanie sprostać każdemu, nawet najbardziej wymagającemu zadaniu.

Kafelkowanie łazienek

Łazienka to takie pomieszczenie, w którym najpowszechniej układa się glazurę. Wynika to z dużej wilgotności i zwiększonego ryzyka zniszczenia podłogi czy ścian. Kafelkowanie łazienki stosuje się ponadto z uwagi na wygodę i komfort użytkowania pomieszczenia.

Kafelkowanie ścian łazienkowych jest bardzo proste. Płytki ceramiczne układa się najczęściej rozpoczynając od dołu, chociaż czasami stosuje się również kładzenie kafelek od góry. Związane to jest najczęściej ze specyfiką projektu, z którą kafelkarz musi się zmierzyć. Wśród wielu prac związanych z układaniem glazury w łazience powszechnie wykonuje się:

 • Układanie kafelek podłogowych i ściennych
 • Kafelkowanie wanny, geberitu
 • Układanie kafelek pod prysznicem, na które składa się zarówno kafelkowanie kabiny prysznicowej jak i kafelkowanie brodzika

Czynnością, do której w szczególności należy się przygotować jest kafelkowanie małej łazienki. Z uwagi na ograniczoną powierzchnię cenny jest każdy centymetr kwadratowy takiego pomieszczenia, przez co należy szczególnie starannie zaprojektować funkcjonalność takiego pomieszczenia. Specjalnością naszej firmy jest natomiast zarówno kafelkowanie małych łazienek, tych średnich oraz tych bardzo dużych. Czynności tego rodzaju często wykonuje się podczas zabudowy łazienki.

Kafelkowanie w kuchni

Kuchnia to drugie pomieszczenie, w którym stosuje się kafelki. Ponieważ kuchnia jest z reguły większa, niż łazienka, szczególnie pracochłonne może okazać się w niej kafelkowanie podłogi. Szczególnie popularne w kuchni staje się ostatnio układanie kafelek podłogowych w karo, co ma na celu zarówno walory estetyczne jak i wizualną korektę lekkich nierówności ścian.

Kafelkowanie w innych pomieszczeniach

Oto inne pomieszczenia, w których powszechnie stosuje się kładzenie kafelek:

 • Balkon
 • Garaż
 • Klatka schodowa
 • Przedpokój
 • Hol

Zarówno kafelkowanie balkonu, kafelkowanie tarasu jak i kafelkowanie garażujest bardzo powszechne z uwagi na niezwykłą wygodę użytkowania wykończonych w ten sposób pomieszczeń. Klienci bardzo powszechnie decydują się też na kafelkowanie schodów, ponieważ porządek na wykończonych w ten sposób schodach jest dużo łatwiejszy do utrzymania. Przy wykonywaniu tej pracy należy jednakże zdawać sobie sprawę, że dużo więcej czasu zabierze przy niej kafelkowanie narożników.

Kafelkowanie niestandardowe

Nasza firma proponuje swoim klientom układani e glazury zarówno na standardowych jak i bardziej specyficznych powierzchniach. W naszej praktyce coraz częściej stosujemy:

 • na płytach osb,
 • na dylatacji,
 • na płycie kartonowo gipsowej.

Nierzadko stosujemy też kafelkowanie na drewnianej podłodze czy też na deskach. Na specjalne życzenie klienta stosujemy też kładzenie kafelek bez listew czy też kafelkowanie bezfugowe.

Zadzwoń ☎️