2.4.2 Układanie płytek 300x185 Kraków

 Kafelkowanie, układanie płytek, mozaiki, terakoty w Krakowie i Małopolsce

Płytki, kafelki, mozaika, a może terakota? Niezależnie od tego, w jaki sposób chcesz zaaranżować wnętrze w swoim domu lub mieszkaniu, możesz zaufać naszej ekipie z Krakowa. Z największą starannością wykonamy dla Ciebie (kliknij nazwę usługi, by przewinąć do szczegółów):

 Kafelkowanie – Kraków i okolice

Kafelkowanie jest obecnie najpopularniejszą techniką wykończenia łazienki, kuchni i każdego innego narażonego na wilgoć miejsca. Zabezpieczając powierzchnię przed wilgocią chroni się ją przed zagrzybieniem, zbutwieniem i zniszczeniami, dzięki czemu kafelkowanie ścian czy podłogi stało się bardzo modne i praktyczne. Układanie glazury w postaci kafelek to świetna alternatywa do malowania ścian czy ich tapetowania. Dobry glazurnik potrafi odmienić prezentację i funkcjonalność wnętrz nie do poznania! 

Wśród licznych usług remontowych świadczonych przez naszą firmę układanie kafelek jest jedną z najpopularniejszych. Dysponujemy odpowiednim doświadczeniem i sprzętem, a współpracujący z nami profesjonalny kafelkarz / fliziarz dzięki swym ponadprzeciętnym umiejętnościom glazurniczym jest w stanie sprostać każdemu, nawet najbardziej wymagającemu zadaniu. Nasze usługi układania kafelek świadczymy na terenie Krakowa oraz w innych częściach Małopolski. 

Kafelkowanie łazienki, toalety

Łazienka to takie pomieszczenie, w którym najpowszechniej układa się glazurę. Wynika to z dużej wilgotności i zwiększonego ryzyka zniszczenia podłogi czy ścian. Kafelkowanie łazienki stosuje się ponadto z uwagi na wygodę i komfort użytkowania pomieszczenia. Nasza propozycja dotyczy także kładzenia gresu, który idealnie sprawdza się w miejscach wilgotnych. 

 Kafelkowanie ścian łazienkowych jest bardzo proste, jednak skorzystanie z usług doświadczonego glazurnika to gwarancja możliwości cieszeniem się zdumiewającą łazienką przez długie lata. Płytki ceramiczne układa się najczęściej rozpoczynając od dołu, chociaż czasami stosuje się również kładzenie kafelek od góry. Związane to jest najczęściej ze specyfiką projektu, z którą kafelkarz musi się zmierzyć.

 Wśród wielu prac związanych z układaniem glazury w łazience powszechnie wykonuje się:

 • układanie kafelek podłogowych i ściennych;
 • kafelkowanie wanny, geberitu;
 • układanie mozaiki, czyli modny i zdumiewający sposób na wnętrza;
 • montaż płytek w łazience: pod prysznicem, na które składa się zarówno kafelkowanie kabiny prysznicowej, jak i kafelkowanie brodzika.

Czynnością, do której w szczególności należy się przygotować jest kafelkowanie małej łazienki. Z uwagi na ograniczoną powierzchnię cenny jest każdy centymetr kwadratowy takiego pomieszczenia, przez co należy szczególnie starannie zaprojektować jego funkcjonalność. Specjalnością naszej firmy jest natomiast kafelkowanie małych łazienek, tych średnich oraz tych bardzo dużych. Czynności tego rodzaju często wykonuje się podczas zabudowy łazienki.

Kafelkowanie w kuchni

Kuchnia to drugie pomieszczenie, w którym stosuje się kafelki. Ponieważ kuchnia jest z reguły większa niż łazienka, szczególnie pracochłonne może okazać się w niej kafelkowanie podłogi. Szczególnie popularne w kuchni staje się ostatnio układanie kafelek podłogowych w karo, co ma na celu zarówno walory estetyczne jak i wizualną korektę lekkich nierówności ścian.

Kafelkowanie w innych pomieszczeniach

Oto inne pomieszczenia, w których powszechnie stosuje się kładzenie kafelek: 

 • balkon i taras,
 • garaż,
 • klatka schodowa,
 • piwnica,
 • przedpokój,
 • hol. 

Zarówno kafelkowanie balkonu, kafelkowanie tarasu jak i kafelkowanie garażu jest bardzo powszechne z uwagi na niezwykłą wygodę użytkowania wykończonych w ten sposób pomieszczeń. Klienci bardzo powszechnie decydują się też na kafelkowanie schodów, ponieważ porządek na wykończonych w ten sposób schodach jest dużo łatwiejszy do utrzymania. Przy wykonywaniu tej pracy należy jednakże zdawać sobie sprawę, że dużo więcej czasu zabierze przy niej kafelkowanie narożników. 

W ostatnim czasie ponownie popularne staje się także układanie terakoty, która idealnie dopełnia nie tylko aranżacje rustykalne, ale też wnętrza nowoczesne oraz tradycyjne. W miejscach narażonych na zróżnicowane warunki pogodowe, a w tym bardzo niskie temperatury, proponujemy kładzenie gresu. 

Kafelkowanie niestandardowe

Nasza firma proponuje swoim klientom  układanie glazury zarówno na standardowych,  jak i tych bardziej specyficznych i wymagających powierzchniach. W naszej praktyce coraz częściej świadczymy usługi kładzenia glazury lub ceramiki na:

 •  płytach osb,
 • dylatacji,
 • płycie kartonowo gipsowej.

Nierzadko stosujemy też kafelkowanie na drewnianej podłodze czy też na deskach. Na specjalne życzenie klienta stosujemy też kładzenie kafelek bez listew czy też kafelkowanie bezfugowe. Zaufaj nam i postaw na doświadczonego, polecanego kafelkarza z Krakowa!

 Układanie płytek i mozaiki w Krakowie

Układanie płytek to bardzo popularna usługa każdej firmy remontowej. Wykończenie płytkami wnętrza sprawia, że staje się ono czyste, schludne, a jego ściany i podłoga chronione są przed uszkodzeniami. Każdy profesjonalny płytkarz doskonale wie jak powinna taka praca przebiegać, aby zlecenie wykonane było fachowo, a jej efekt był zadowalający dla każdego klienta.

Nasza oferta w zakresie układania płytek i mozaiki

Nasza firma świadczy bardzo liczne usługi z zakresu układania płytek. Do standardowych z nich należy układanie płytek łazienkowych, czyli między innymi: 

 • Układanie płytek na ścianie – najpopularniej wykonywana usługa to właśnie układanie płytek ściennych. Prócz standardowego układania od dołu do naszej specjalności należy również układanie płytek od góry. Takie układanie płytek od sufitu istotne jest wówczas, gdy pragniemy, aby przy suficie znajdował się pełny rząd płytek, a płytki docięte znalazły się przy podłodze;
 • Układanie płytek podłogowych – w przypadku idealnie równych ścian w pomieszczeniu doskonały efekt daje układanie tradycyjne. Jeżeli zaś pragniemy zamaskować drobne nierówności zaleca się układanie płytek na podłodze w karo. 

Standardowymi usługami wykonywanymi przez naszą firmę są również:

 • Układanie płytek ceramicznych – naszą specjalnością jest zarówno układanie na podłodze jak i na ścianie. Płytki kładziemy również w ramach zabudowy łazienek oraz kuchni;
 • Układanie płytek: gipsowych, gresowych, granitowych, lastrykowych, klinkierowych, marmurowych. 

Dodatkowo dla wyjątkowo wymagających klientów świadczymy również bardziej specyficzne usługi:

 • Układanie płytek ozdobnych – przy czym zawsze pamiętamy, aby takie układanie płytek dekoracyjnych poprzedzone było dokładnym projektem, a najlepiej wizualizacją pomieszczenia;
 • Układanie płytek mozaikowych – mozaiki – wpływające w znaczny sposób na poprawę estetyki wielu pomieszczeń;
 • Układanie płytek po łuku – stosowane w przypadku bardziej skomplikowanych elementów, takich jak niestandardowe wanny, zlewy, brodziki czy geberity;
 • Układanie płytek na schodach – wymagające dużo większej wprawy ze względu na niewielką powierzchnię. Ograniczona powierzchnia, a także wysokość powodują skomplikowanie pracy układania płytek. Narożniki i kanty sprawiają ponadto, że praca postępuje nieco wolniej, niż w przypadku jednolitych powierzchni. 

Układanie płytek na zewnątrz

Prócz łazienki, kuchni czy holu nasza firma zajmuje się także układaniem płytek poza domem lub mieszkaniem. Do naszej specjalności w tym zakresie należy:

 • Układanie na tarasie,
 • Układanie na balkonie,
 • Układanie na schodach zewnętrznych.

 Układanie terakoty – Kraków, Małopolska

Osoby praktyczne, ceniące sobie czystość i porządek bardzo często wybierają układanie terakoty na swojej podłodze. Tak wykończona podłoga jest bowiem czysta, schludna i nie wymaga olbrzymich nakładów czasowych na sprzątanie. Nic zatem dziwnego, że każdy fachowy terakociarz z doświadczeniem jest osobą niezwykle rozchwytywaną i ciężko niekiedy znaleźć u niego wolny termin.

Firmowa oferta układania terakoty

Wiedząc jak popularne i praktyczne jest układanie terakoty w kuchni, na balkonach czy w łazience i zdając sobie sprawę, że niekiedy ciężko o dobrego fachowca, nasza firma oferuje specjalistyczne usługi w zakresie układania terakoty.

Nasi fachowcy bez problemu poradzą sobie z każdym, nawet najbardziej wymagającym zadaniem. Prócz układu standardowego powszechnie stosują oni u swych klientów układanie terakoty w karo, w jodełkę, na zrąb, czy układanie z dekorem. Nie jest im też obcy żaden materiał, na którym powinna znaleźć się terakota, ani żaden sposób wykończenia pracy. W powszechnej ofercie mamy zatem takie działania, jak:

 • Układanie terakoty na dużych powierzchniach – warto wspomnieć, że na dużej powierzchni wymaga dużo wprawniejszego oka i większego doświadczenia glazurniczego;
 • Układanie terakoty na: lastryko, płytę OSB, ogrzewanie podłogowe, podłogę drewnianą;
 • Układanie: na starej terakocie, przy drzwiach lub ścianie, ze spadkiem, bez fugi.

Układanie terakoty – balkon

Układanie terakoty na zewnątrz odbywa się podobnie jak wewnątrz, aczkolwiek nieco inaczej. Układanie terakoty na balkonie, a także na tarasie wymaga, aby stosowane płytki miały większe parametry mrozoodporności, a użyte kleje nie poddawały się działaniu szkodliwych czynników atmosferycznych. Układanie na schodach zewnętrznych wymaga ponadto dużo większej wprawy i doświadczenia.

Układanie terakoty – schody

Układanie terakoty na schodach wewnątrz budynku również wymaga dokładności i wprawy. Fachowiec kładący terakotę na schodach ma bowiem ograniczony dostęp do wielu zakamarków, a dodatkowo wielokrotnie częściej musi docinać płytki. Do precyzyjnego ułożenia na schodach nie wystarczą więc podstawowe umiejętności terakociarza.

Układanie płytek, kafelek, terakoty, mozaiki – cennik kafelkarza, płytkarza z Krakowa – Małopolski

Jak kształtują się ceny układania płytek lub kafelek w Krakowie? Ostateczny koszt usługi zależy od co najmniej kilku czynników: metrażu, rodzaju kładzionej ceramiki lub glazury czy konieczności zastosowania niestandardowych rozwiązań. Nasze usługi zawsze wyceniamy indywidualnie. Aby poznać szczegóły, skontaktuj się z nami. Pamiętaj, że kładziemy terakotę, kafelkujemy i płytkujemy nie tylko w grodzie Kraka, ale też w innych częściach Małopolski!

Zadzwoń ☎️