2.4.4 Układanie terakoty 300x228 KrakówOsoby praktyczne, ceniące sobie czystość i porządek bardzo często wybierają układanie terakoty na swojej podłodze. Tak wykończona podłoga jest bowiem czysta, schludna i nie wymaga olbrzymich nakładów czasowych na sprzątanie. Nic zatem dziwnego, że każdy fachowy terakociarz z doświadczeniem jest osobą niezwykle rozchwytywaną i ciężko niekiedy znaleźć u niego wolny termin.

Firmowa oferta układania terakoty

Wiedząc jak popularne i praktyczne jest układanie terakoty w kuchni, na balkonach czy w łazience i zdając sobie sprawę, że niekiedy ciężko o dobrego fachowca, nasza firma oferuje specjalistyczne usługi w zakresie układania terakoty.

Nasi fachowcy bez problemu poradzą sobie z każdym, nawet najbardziej wymagającym zadaniem. Prócz układu standardowego powszechnie stosują oni u swych klientów układanie terakoty w karo, w jodełkę, na zrąb, czy układanie z dekorem. Nie jest im też obcy żaden materiał, na którym powinna znaleźć się terakota, ani żaden sposób wykończenia pracy. W powszechnej ofercie mamy zatem takie działania, jak:

  • Układanie terakoty na dużych powierzchniach – warto wspomnieć, że na dużej powierzchni wymaga dużo wprawniejszego oka i większego doświadczenia glazurniczego
  • na lastryko
  • na ogrzewaniu podłogowym
  • na płycie osb
  • na podłodze drewnianejUkładanie terakoty na deskach wymaga zastosowania innego kleju, niż w przypadku betonu czy lastryko
  • na starej terakocieukładanie terakoty na terakotę to zadanie nieco bardziej skomplikowane. Wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża do ułożenia na nim nowego wykończenia. Układanie terakoty na starych płytkach wymaga ponadto specjalistycznego kleju i dużej wprawy fachowca.
  • Układanie terakoty przy drzwiach
  • Układanie terakoty ze spadkiem
  • bez fugi
  • przy ścianie

Układanie terakoty – balkon

Układanie terakoty na zewnątrz odbywa się podobnie jak wewnątrz, aczkolwiek nieco inaczej. Układanie terakoty na balkonie, a także na tarasie wymaga, aby stosowane płytki miały większe parametry mrozoodporności, a użyte kleje nie poddawały się działaniu szkodliwych czynników atmosferycznych. Układanie na schodach zewnętrznych wymaga ponadto dużo większej wprawy i doświadczenia.

Układanie terakoty – schody

Układanie terakoty na schodach wewnątrz budynku również wymaga dokładności i wprawy. Fachowiec kładący terakotę na schodach ma bowiem ograniczony dostęp do wielu zakamarków, a dodatkowo wielokrotnie częściej musi docinać płytki. Do precyzyjnego ułożenia na schodach nie wystarczą więc podstawowe umiejętności terakociarza.

Zadzwoń ☎️