W ostatnich latach bardzo popularnym sposobem szybkiego, czystego i niedrogiego wykończenia remontowanych pomieszczeń stało się układanie paneli. Wiele osób głowi się nad tym, jak położyć panele podłogowe, ścienne czy sufitowe, ponieważ widzi w tym rozwiązaniu szalenie praktyczny, prosty i niedrogi sposób na zaaranżowanie wnętrza. My rozwiewamy wątpliwości w tej kwestii!
Chcesz mieć idealnie ułożone panele?
Realizujemy zlecenia tanio, solidnie i na czas. Zadzwoń! 730-647-015 lub...
Panele to gotowe elementy, którymi pokrywa się całą powierzchnię ścian lub podłogi. Stanowią one bardzo ciekawą alternatywę dla boazerii, a także mozaiki czy płytek na podłodze. Montaż paneli jest bardzo prosty i szybki. W przeciwieństwie do parkietu czy boazerii nie wymaga specjalnych kołków oraz klejów (chyba że zdecydujemy się na panele klejone).
Informacji dotyczących tego, jak układać panele podłogowe lub ścienne można zaczerpnąć z książek, nagrań czy innych materiałów dostępnych, chociażby w internecie. Wiedza nie zastąpi jednak praktyki i nie zagwarantuje zadowalającego efektu. Osobom, które chcą, aby ich panele prezentowały się nienagannie i były trwałe, nasza firma oferuje szeroki zakres usług w obszarze montażu rozmaitych typów materiałów. Wykonamy:
Układanie paneli podłogowych jest z pozoru prostym zadaniem. Pamiętać jednak należy, że każdy materiał ma swoje indywidualne cechy. Inaczej układa się panele drewniane, inaczej odbywa się montaż paneli z bambusa, a inaczej układanie paneli korkowych. Należy również pamiętać o różnicach istotnych podczas kładzenia paneli na styropianie, płytkach PCV, płycie OSB czy na deskach.
Rozmaite sposoby montażu paneli sprawiają, że elementy podłogi mogą układać się w różnorodne wzory. Wśród najpopularniejszych technik wymienia się układanie paneli:
w cegiełkę;
w jodełkę;
z fugą;
bez dylatacji (szczelin dylatacyjnych, czyli niewielkich odstępów).
Nasza firma podejmie się montażu w wybrany przez Klienta sposób. Sprawnie ułożymy panele bezklejowe, zamontujemy produkt na parkiecie czy na płytkach. Doradzimy w kwestii najodpowiedniejszego sposobu mocowania paneli między pokojami i podejmiemy się:
układania paneli bez progów;
montażu paneli na podłodze z progami między pomieszczeniami.
Rodzaje paneli podłogowych
Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów paneli podłogowych. Różnią się one od siebie sposobem montażu, typem materiału, z jakiego zostały wykonane czy parametrami. Ogólne właściwości decydują o przeznaczeniu poszczególnych rodzajów paneli do różnych pomieszczeń i powierzchni. Do wykończenia podłogi kuchni, salonu czy tarasu nadają się zupełnie inne materiały.
Panele drewniane
Panele drewniane to gotowe, drewniane produkty wielowarstwowe. Są one głęboko olejowane lub pokryte lakierem utwardzanym za pomocą promieni UV. Stanowią kompromis pomiędzy tradycyjnym parkietem a łatwymi w montażu, jedynie imitującymi naturalny materiał deskami. Co istotne, można je poddawać cyklinowaniu. W ich przypadku głównym problemem jest wybór odpowiedniego do danego pomieszczenia gatunku drewna. Jesion, dąb, jawor i inne twarde, rodzime gatunki będą dobrym wyborem do często eksploatowanych pomieszczeń. Miękkie (i tańsze) drewno, np. sosnowe, nadaje się do sypialni czy wnętrz rzadko odwiedzanych.
Panele do kuchni i łazienki
Warto pamiętać, że panele do kuchni charakteryzować muszą się dużo większą twardością, gdyż wielokrotnie narażone są na upadki ciężkich przedmiotów. Materiał w przypadku pomieszczeń poddawanych działaniu wilgoci i wysokiej temperatury powinien być odporny na te czynniki. W ofercie wielu sklepów znajdują się panele wodoodporne o wysokich walorach estetycznych – część z nich do złudzenia przypomina drewno.
Panele zewnętrzne
Przed układaniem paneli tarasowych czy balkonowych również należy zaopatrzyć się w odpowiedniej trwałości materiał. Powinien on być także mrozoodporny i mieć wysoką odporność na uszkodzenia. Warto także wspomnieć o mniej standardowym wykorzystaniu paneli – te elewacyjne z powodzeniem sprawdzą się jako ozdoba i ochrona fasady naszego domu.
Układanie paneli ściennych
Decydując się na montaż paneli ściennych, musimy mieć na uwadze podobne kwestie jak te w przypadku układania podłogi. Na ścianach niezwykle popularne jest stosowanie paneli drewnianych. Często Klienci wybierają także panele z PCV – trwałe, odporne na wilgoć, dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Warto rozważyć położenie na ścianie paneli bezklejowych, gdyż w przypadku chęci ich demontażu zrobimy to w prosty sposób. Panele ścienne to doskonały sposób na zachowanie czystości w pomieszczeniach – ich gładkie powierzchnie nie sprzyjają przywieraniu zanieczyszczeń, można je także łatwo przemyć.
Montaż paneli sufitowych
Panele można montować także na suficie. Układanie paneli sufitowych jest już jednak nieco bardziej skomplikowane i niejednokrotnie wymaga zaangażowania fachowca, który zrobi to w sposób bezpieczny i profesjonalny. Specjaliści z firmy Kapitan Remont mają doświadczenie w wykonywaniu podobnych prac oraz dysponują sprzętem pozwalającym zrealizować zlecenie w sposób szybki, efektywny i z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa.
Montaż paneli dachowych
Układanie paneli na dużych powierzchniach, takich jak dachy, to doskonały pomysł na poprawienie wyglądu elewacji budynku. Trzeba jednak pamiętać, że panele dachowe różnią się zasadniczo od tych podłogowych czy sufitowych oraz wymagają specjalnego montażu. Planując remont dachu, można jednak rozważyć również takie rozwiązanie.
Dodatkowe usługi przy montażu paneli
Skorzystanie z usług ekipy Kapitana Remonta to gwarancja nie tylko solidności i wysokiej jakości, ale także tego, że nie zostaną Państwo pozostawieni sami sobie, kiedy okaże się, iż remont wymaga dodatkowych prac. Po ułożeniu paneli zdarza się bowiem, że drzwi zahaczają o podłogę (wtedy rozwiązaniem jest np. ich podcięcie) lub konieczna jest wymiana listew przypodłogowych. Fachowcy pomogą także w początkowych etapach pracy – przy demontażu starych paneli czy zrywaniu zniszczonego parkietu. Kapitan Remont świadczy usługi na terenie:
Krakowa (w dzielnicach: Zwierzyniec, Bieńczyce, Bronowice, Nowa Huta, Prądnik Czerwony, Czyżyny, Podgórze, Czyżyny, Bieżanów-Prokocim, Grzegórzki, Krowodrza, Dębniki, Stare Miasto, Wzgórza Krzesławickie, Mistrzejowice, Swoszowice, Podgórze Duchackie, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Prądnik Biały);