2.4.5 Układanie paneli 300x199 Kraków Układanie paneli Kraków

W ostatnich latach bardzo popularnym sposobem szybkiego, czystego i niedrogiego wykończenia remontowanych wnętrz stało się układanie paneli. Wiele osób głowi się jak położyć panele podłogowe, ścienne czy sufitowe, ponieważ widzi w tym rozwiązaniu szalenie praktyczny, prosty i niedrogi sposób na zaaranżowanie wnętrza. Panele są to gotowe elementy, z których układa się całość ścian lub podłogi i stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla ściennej boazerii, a także parkietu, mozaiki, czy płytek na podłodze. Montaż paneli Kraków jest bardzo prosty i szybki. W przeciwieństwie do parkietu czy boazerii nie wymaga specjalnych kołków czy klejów (choć można zastosować panele klejone), a to jak układać panele podłogowe czy ścienne można z łatwością nauczyć się z każdego podręcznika czy filmu.

Osobom, które jednak kładzenie paneli pragną zlecić fachowcom, nasza firma oferuje szeroki zakres usług w tym obszarze.

Montaż paneli podłogowych

Układanie paneli podłogowych jest z pozoru najprostszym zadaniem. Pamiętać jednak należy, że każdy materiał, z którego wykonane są panele podłogowe ma swoje indywidualne cechy. Inaczej układa się panele drewniane, inaczej odbywa się układanie paneli z bambusa, a inaczej układanie paneli korkowych. Należy również pamiętać o różnicach w układaniu paneli na styropianie, na płytkach PCV, na płycie osb, czy układaniu paneli na deskach.

Panele podłogowe – sposoby ułożenia

Układanie podłogi z paneli może odbywać się w różnorodne wzory. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • w cegiełkę
  • w jodełkę
  • z fugą
  • bez dylatacji

Sposoby układania paneli podłogowych przewidują ponadto takie rozwiązania, jak panele bezklejowe, panele na parkiecie czy układanie paneli na płytkach.

W kładzeniu paneli podłogowych przewidzieć także należy sposób układania paneli między pokojami. W zależności od preferencji klienta szerokie zastosowanie mają takie rozwiązania, jak:

  • układanie bez progów
  • na podłodze z progami między pomieszczeniami

Rodzaje paneli podłogowych

Panele do kuchni, pokoju czy na taras to najczęściej zupełnie inne materiały. Warto pamiętać, że panele do kuchni charakteryzować muszą się dużo większą twardością, gdyż wielokrotnie narażone są na upadki ciężkich przedmiotów. Przed układaniem paneli tarasowych również należy zaopatrzyć się w odpowiedniej trwałości materiał. Powinien on być także mrozoodporny.

Układanie paneli ściennych

Przy układaniu paneli ściennych należy przewidzieć podobne elementy, jak w przypadku podłogi. Na ścianach niezwykle popularne jest układanie paneli drewnianych (Kraków) a także paneli z pcv. Warto rozważyć układanie paneli bezklejowych, gdyż w przypadku chęci ich demontażu zrealizujemy to w prosty sposób. Panele ścienne to doskonały sposób na zachowanie czystości w pomieszczeniach.

Montaż paneli sufitowych

Panele można montować także na suficie. Układanie paneli sufitowych jest już jednak nieco bardziej skomplikowane i niejednokrotnie wymaga zaangażowania fachowca, który zrobi to w sposób bezpieczny i profesjonalny.

Układanie paneli dachowych

Układanie paneli na dużych powierzchniach, takich jak dachy to również doskonały pomysł na stworzenie ciekawego wyglądu budynku. Trzeba jednak pamiętać, że panele dachowe różnią się zasadniczo od podłogi z paneli czy nawet panelowych sufitów. Planując remont dachu można jednak rozważyć również takie rozwiązanie.