2.12.4 zabudowy inne 300x199 Kraków

Zabudowa różnych elementów wyposażenia jest bardzo popularnym zabiegiem umożliwiającym ciekawe zaaranżowanie wnętrza. Niekiedy wykonywana jest ze względu na krzywe ściany, strop, lub też z konieczności ukrycia nieestetycznych elementów takich jak rury kanalizacyjne i grzewcze, przewody instalacyjne czy elementy konstrukcyjne budynku. Czasami jednak zabudowę stosuje się wyłącznie po to, aby w ciekawy sposób zaaranżować wygląd pomieszczenia, zainstalować odpowiednie oświetlenie, sprzęt lub też stworzyć możliwość na dobranie ciekawej kolorystyki wnętrza.

Zabudowę stosuje się bardzo powszechnie stosując do tego celu płyty gipsowo kartonowe. Bardzo często wykonana jest w ten sposób zabudowa przedpokoju czy zabudowa kominka. Cena zarówno płyty g-k jak i robocizny nie jest duża, stąd popularność tego typu zabiegów.

Najpopularniejsze zabudowy w mieszkaniach

Wysoko wyspecjalizowane firmy stolarskie, a także firmy remontowe specjalizują się ponadto w tworzeniu zabudów z drewna i elementów drewnopodobnych. Zarówno zabudowa garderoby, jak i zabudowa telewizora nie stanowi dla nich większego problemu, a końcowy efekt wizualny jest w większości przypadków zachwycający, zwłaszcza, jeżeli sam projekt jest tak niestandardowy, jak np. zabudowa narożna pod telewizor. Prócz zabudowy TV firmy remontowe specjalizują się w takich pracach jak:

  • zabudowa poddasza
  • zabudowa karnisza
  • zabudowa wnęk