2.12.4 zabudowy inne 300x199 Kraków

Zabudowa różnych elementów wyposażenia jest bardzo popularnym zabiegiem umożliwiającym ciekawe zaaranżowanie wnętrza. Niekiedy wykonywana jest ze względu na krzywe ściany, strop, lub też z konieczności ukrycia nieestetycznych elementów takich jak rury kanalizacyjne i grzewcze, przewody instalacyjne czy elementy konstrukcyjne budynku. Czasami jednak zabudowę stosuje się wyłącznie po to, aby w ciekawy sposób zaaranżować wygląd pomieszczenia, zainstalować odpowiednie oświetlenie, sprzęt lub też stworzyć możliwość na dobranie ciekawej kolorystyki wnętrza. Przykładem bardzo często wykonywanych usług o podobnym charakterze są zabudowy łazienek, kuchni czy balkonów.

Zabudowę stosuje się bardzo powszechnie stosując do tego celu płyty gipsowo kartonowe. Bardzo często wykonana jest w ten sposób zabudowa przedpokoju czy zabudowa kominka. Cena zarówno płyty g-k jak i robocizny nie jest duża, stąd popularność tego typu zabiegów.

Najpopularniejsze zabudowy w mieszkaniach

Wysoko wyspecjalizowane firmy stolarskie, a także firmy remontowe specjalizują się ponadto w tworzeniu zabudów z drewna i elementów drewnopodobnych. Zarówno zabudowa garderoby, jak i zabudowa telewizora nie stanowi dla nich większego problemu, a końcowy efekt wizualny jest w większości przypadków zachwycający, zwłaszcza, jeżeli sam projekt jest tak niestandardowy, jak np. zabudowa narożna pod telewizor. Prócz zabudowy TV firmy remontowe specjalizują się w takich pracach jak:

  • zabudowa poddasza
  • zabudowa karnisza
  • zabudowa wnęk

Zadzwoń ☎️