Sypialnia to ostoja spokoju i relaksu. Z reguły każdy dzień zaczyna się i kończy właśnie tam. W przeciwieństwie do salonu, czy kuchni w sypialni szukamy miejsca na odpoczynek, sen, czy dobrą książkę. Dla wielu z nas to sypialnia jest najważniejszym miejscem w całym domu, bo to takie cztery kąty zaaranżowane tylko dla nas. Aby sypialnia nabrała nowego wyrazu, raz na czas warto pomyśleć o odświeżeniu jej wnętrza (zobacz ofertę na usługi wykończenia wnętrz). Podpowiemy wam, jak małym kosztem osiągnąć ten cel.

Nowy kolor to podstawa

Prostym krokiem na odświeżenie wnętrza sypialni jest zdecydowanie się na nowy kolor ścian (zobacz ofertę na usługi malowania ścian). Jeśli nasza sypialnia jest nieduża, to warto zdecydować się na jasne kolory. Jasne barwy sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe niż w rzeczywistości. W sypialni powinny zdominować ciepłe i przygaszone kolory, jak beż, biel, pastele, szarości. Takie kolory tworzą harmonijną, delikatną i stonowaną przestrzeń, a przy tym optycznie ją powiększają.

 

A co z tymi, którzy nie lubią nudy w sypialni i wolą wyraziste kolory? Wtedy warto pomyśleć o “złamaniu” bazowego koloru czymś bardziej wyrazistym i ciemniejszy. Świetnie się tu sprawdzi farba w ciemniejszym kolorze, tapeta w ciekawe wzory lub fototapeta. Jasna barwa ożywiona ciemniejszymi akcentami prezentuje się bardzo atrakcyjnie i nowocześnie.

 

Obecnie dużą popularnością cieszą się tapety o wyrazistym deseniu oraz imitacje pięknych i  cennych tkanin. Projektanci wnętrz są zgodni co do tego, aby nie obawiać się łączyć wzorów graficznych i kolorów, ale tylko tych w podobnych tonacjach.

 

W 2017 roku w modzie są zwłaszcza :

  • odcienie zieleni z beżami,
  • odcienie niebieskości z beżami,
  • odcienie fioletu z zielonościami,
  • odcienie niebieskiego w połączeniu z zielenią.

Meble z palet? A czemu nie!

Modnym i tanim rozwiązaniem na zafundowanie sobie nowych mebli w sypialni jest wykonanie ich z palet. Palety są używane na całym świecie do ciekawych i użytecznych projektów. Drewniane palety z powodzeniem wykorzystywane są do produkcji mebli, takich jak łóżka, stoliki, regały, meble ogrodowe. A co więcej, są bardzo eko. Meble z palet wpisują się w tzw. nurt upcyklingu, który z założenia dąży do powtórnego przerobienia i wykorzystania odpadów. Nowoczesność w tym wypadku idzie w parze z ekologią.

 

Nastrojowe dodatki

Centralnym i najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko. Nie musimy jednak od razu kupować nowego, wystarczy zadbać o dodatki z ciekawych materiałów i o  efektownych wzorach. Warto wybierać delikatne i miękkie tkaniny, dzięki którym sypialnia staje się jeszcze bardziej przytulna. Poduszki, narzuty, koce – wszystko to wpływa na charakter naszej sypialni i odzwierciedla naszą osobowość.

Sypialnia z palet 300x300 Kraków

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/369365606927991985/

nowa sypialnia po niedrogim remoncie 511x1024 Kraków

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/256071928792791639/

 

Oświetlenie jest niezbędne

Kolejnym niezbędnym elementem w sypialni jest odpowiednie oświetlenie. Nastrojowe lampy sprzyjają odprężeniu, regeneracji sił, a lampka nocna obok łóżka umożliwia wieczorną lekturę. Alternatywą dla lampek umieszczanych na nakastlikach są tzw. kinety. Kinkiety zainstalowane nad łóżkiem dają delikatne, lekko rozproszone światło, nie rzucają się w oczy, a jednocześnie wyglądają bardzo efektownie.

Lustro w sypialni? Mieć czy nie?

Zdania na temat posiadania lustra w sypialni są podzielone. Różne wierzenia mówią inaczej. Według Feng Shui, starożytnej chińskiej sztuki aranżowania wnętrz każda powierzchnia odbijająca światło uniemożliwia spokojny wypoczynek. Podobnie do lustra odnosili się nasi przodkowie, co najlepiej widać w ludowych porzekadłach – lustra powinny być zasłonięte, by przypadkiem “diabła nie zobaczyć”. Dziś już prawie nikt nie pamięta o tych wierzeniach, a lustra bardzo często są wykorzystywane jako znakomity dodatek wyposażenia wnętrz. Lustra, podobnie jak jasne kolory ścian, powiększą małą przestrzeń. Powinny być one usytuowane w takich miejscach, w których będą odbijać światło lub efektowne dekoracje.

Jak odświeżyć sypialnię bez wydawania majątku?

Zadzwoń ☎️