Salony z jadalniami pojawiają się w naszych domach coraz częściej. Decydujemy się na takie rozwiązanie, ponieważ połączenie tych dwóch pomieszczeń daje nam jedną, większą i otwartą przestrzeń. Dzięki temu, szczególnie w mniejszych mieszkaniach i domach, optycznie powiększamy wnętrze. Kluczem do urządzenia takiego salonu z jadalnią jest odpowiednie jego pomalowanie. Dziś pokażemy kilka modnych sposobów na malowanie ścian w salonie z jadalnią. Zapraszamy do lektury!

Jakie kolory wybrać na ścianę w salonie z jadalnią?

Malowanie ścian jest jednym z prostszych i tańszych sposobów na wykończenie tej powierzchni. Daje nam również nieograniczone możliwości aranżacji. Na jakie kolory powinniśmy stawiać w 2022 roku? Przede wszystkim modne będą wszelkie barwy ziemi, naturalne odcienie jak beże, szarości, biele, zielenie. Jest to również doskonała baza do artystycznego odnawiania ścian. Barwy te rozświetlają wnętrze i optycznie je powiększają. Innymi modnymi w 2022 roku kolorami ścian będą również błękity i zielenie, a dla lubiących odważniejsze barwy – śliwki i fiolety.

Klasyczne malowanie ścian w salonie z jadalnią

Mimo zmieniających się trendów w urządzaniu pomieszczeń, jedno jest stałe – klasyka zawsze się sprawdza. Wykończenia wnętrz w tradycyjny sposób, np. pomalowanie ścian na jednolity kolor pasować będzie do każdego mieszkania lub domu. Niezależnie od stylu, w jakim będzie urządzone. O czym powinniśmy pamiętać, malując ściany w salonie z jadalnią tą metodą? Przede wszystkim ważne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni do malowania. Etapy, których nie możemy pominąć to tynkowanie, szpachlowanie, suche tynki i gruntowanie. Idealne wygładzenie ściany sprawi, że pomalowana będzie wyglądała perfekcyjnie.

Pasy i paski na ścianie w salonie łączonym z jadalnią

Jednym z wciąż modnych sposobów na malowanie ścian w salonie z jadalnią są różnej szerokości pasy. Mogą być pionowe, poziome lub po skosie – wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Ta metoda odnawiania ścian ma tę zaletę, że pomaga na optyczne modyfikacje we wnętrzu. Jeśli nasz salon jest niski, stosując pionowe paski, możemy go wizualnie podwyższyć. Na podobnej zasadzie jesteśmy w stanie zmodyfikować szerokość czy długość wnętrza. Oczywiście musimy odpowiednio dopasować położenie, kierunek i szerokość pasów, by nasz salon z jadalnią wyglądał tak, jak chcemy. Nowością w malowaniu ścian w paski jest różnicowanie ich szerokości zamiast stosowania jednolitego sposobu ich nakładania na powierzchnię. Dzięki temu wnętrze będzie miało nietuzinkową ozdobę, stanie się lżejsze wizualnie. Pasy na ścianie możemy malować również tak, by podkreślić którąś ze stref w salonie z jadalnią. Zachęcamy do eksperymentowania. Podstawą idealnego wyglądu tej stylizacji ścian jest skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy remontowej. Sami możemy nie poradzić sobie z pomalowaniem pasów o idealnie gładkich krawędziach.

inspiracje modne malowanie scian salonu z jadalnia 300x200 Kraków

Dekoracyjne wzory na ścianie w salonie z jadalnią

Kolejną inspiracją na modne dekoracje ścienne są ażurowe wzory malowane z wykorzystaniem specjalnych szablonów. Wykonanie takiej ozdoby nie jest skomplikowane, jeśli będziemy zachowywać kilka ważnych zasad. Jeśli zależy nam na perfekcyjnym wyglądzie naszej ściany w salonie z jadalnią, warto skorzystać z pomocy specjalistów. W najbliższym czasie modne będą ażurowe wzory. Pomysłów na taką stylizację ściany w salonie z jadalnią jest wiele. Co ważne można dopasować ją do dowolnego stylu, w jakim urządzone jest nasze wnętrze. Polecamy szczególnie inspirowanie się:

  • motywami roślinnymi, kwiatowymi,
  • mapami świata, Europy, Polski,
  • geometrycznymi wzorami,
  • zwierzęcym światem,
  • abstrakcyjnymi dekoracjami,
  • pejzażami (np. zarys gór).

Szukasz innych pomysłów na ozdabianie ścian? Przeczytaj poradnik: dlaczego warto pomalować ściany ombre.

Magia geometrii na ścianach salonu z jadalnią

Wiele osób ceni sobie magię geometrii i lubi się nią otaczać. Nic więc dziwnego, że modnym sposobem na malowanie ścian salonu połączonego z jadalnią jest wykorzystanie właśnie takich motywów. Jak geometryczne pomalować ściany? Polecamy kratę – jest to wzór ponadczasowy, który w najbliższych sezonach wróci do łask. Nie jest jednak prosty, jeśli chodzi o jego wykonanie. Możemy oczywiście skorzystać z tapetowania, jednak zdecydowanie ładniejszy i ciekawszy efekt uzyskamy poprzez pomalowanie ścian. W tym przypadku zdecydowanie polecamy wsparcie się ekipą remontową z doświadczeniem w ozdobnym malowaniu ścian, ponieważ taki motyw jest trudny do samodzielnej realizacji. Z pewnością jednak warto, efekt na pewno pozytywnie nas zaskoczy.

Geometryczne malowanie ścian to nie tylko paski czy krata. Możliwości mamy zdecydowanie więcej. Jeśli naszemu sercu bliski jest styl nowoczesny, z pewnością spodobają nam się różne symetryczne malunki na ścianach. Warto je zaprojektować wpasowując do wnętrza i naszych upodobań.

 

Pomysły na modne malowanie ścian w salonie łączonym z jadalnią

Zadzwoń ☎️