Twoje mieszkanie w Krakowie nadaje się do generalnego remontu? Czeka Cię wykończenie domu pod Krakowem? A może przygotowujesz się do drobnych napraw? Dzięki nam dowiesz się, gdzie zaopatrzyć się w najtańsze i najwyższej jakości materiały budowlane w Krakowie.

Składy materiałów budowlanych w Krakowie

Szukając materiałów i narzędzi potrzebnych do remontu, warto odwiedzić licznie występujące w Krakowie składy budowlane. Mają one bardzo bogaty asortyment, pozwalający zarówno zaopatrzyć się w materiały potrzebne przy budowie, jak i całkowicie wykończyć dom w stanie surowym. Wiele spośród nich oferuje darmowy transport i doradztwo. Choć działalność większości opiera się na współpracy z firmami budowlanymi, to oferta obejmuje również sprzedaż detaliczną.

Przykładowe składy w Krakowie, gdzie kupimy tanio materiały budowlane, to:

 • Krok (Prądnik Biały),
 • Gambud (Prądnik Czerwony),
 • BUDMET (Dębniki),
 • AROL BUD (Podgórze Duchackie),
 • ESSON (Nowa Huta).

Krakowskie hurtownie narzędzi i materiałów do remontu

Gdzie kupić tanio materiały budowlane w Krakowie, nie robiąc tego kosztem jakości produktów? Warto rozważyć udanie się bezpośrednio do hurtowni zaopatrujących sklepy czy większe składy budowlane. Większość z nich prowadzi sprzedaż detaliczną i umożliwia zakup indywidualnym klientom.

Przykładem krakowskiej hurtowni z materiałami budowlanymi jest Heban. Firma jest nieco oddalona od centrum, znajduje się bowiem na Bieżanowie-Prokocimiu. W hurtowni zarówno kupimy farby i lakiery znanych marek (Dekoral, Śnieżka, Dulux), jak i zaopatrzymy się w rozcieńczalniki, gipsy i masy szpachlowe niszowych producentów. Oferta obejmuje także systemy dociepleń czy suchej zabudowy, hydroizolacje i wiele innych.

Hurtownie znajdziemy również bliżej centrum miasta – jedną z nich jest Solmat na Zabłociu. Dostaniemy tu nie tylko materiały budowlane, ale również narzędzia potrzebne do remontu – wiertła różnych typów, elektronarzędzia, kotwy mechaniczne, osadzaki gazowe oraz prochowe.

Wiesz już, gdzie kupić najtańsze i najlepsze materiały. Teraz podpowiemy Ci, jak najskuteczniej zaoszczędzić na narzędziach budowlanych.

gdzie kupić tanio materiały budowlane w krakowie 1024x576 Kraków

Wypożyczalnie narzędzi w Krakowie

Nie wszystkie sprzęty potrzebne do remontu musisz kupić. W Krakowie działają wypożyczalnie narzędzi budowlanych. Tego rodzaju firmy oferują swoje usługi na terenie całego miasta. Znajdują się między innymi:

 • przy Krowodrzej Górce (AN Narzędzia M. Dziewoński),
 • na Azorach (Extech, GIT),
 • w okolicach Prądnika (Reminent),
 • na Czyżynach (Lebo-Eko, Budostal),
 • w dzielnicy Podgórze (PABLO),
 • przy Dębnikach (KILOUTOU).

Duże sieciowe sklepy z materiałami budowlanymi w Krakowie

W dużych sieciach sklepów z materiałami budowlanymi możemy zaopatrzyć się w potrzebne produkty w sposób wygodny i szybki. Skorzystanie z ich oferty to dobry wybór w przypadku osób, którym zależy na ekspresowym oraz jednoczesnym zakupie różnego rodzaju narzędzi potrzebnych do remontu, materiałów wykończeniowych, elementów aranżacji czy wyposażenia ogrodu.

Wiele spośród marketów budowlanych umiejscowionych jest przy galeriach handlowych (Leroy Merlin w Bonarce, Castorama przy Centrum Handlowym Zakopianka). To rozwiązanie sprzyja zakupom – narzędzia malarskie w Krakowie możemy nabyć pomiędzy zakupami żywnościowymi a odzieżowymi lub po seansie filmowym czy obiedzie zjedzonym wspólnie z rodziną.

Którą sieciówkę z materiałami i narzędziami potrzebnymi do remontu wybrać?

Towary o bardzo wysokiej jakości, a także przystępne cenowo, znajdziesz w Polskich Składach Budowlanych. Duża różnorodność ofertowa to zaleta Leroy Merlin, w tej sieciówce występują jednak spore rozbieżności cenowe między towarami z niższej i wyższej półki. Najtańsze materiały budowlane w Krakowie oferuje Castorama, a ponadto w tym sklepie nie ma problemów z ewentualnym zwrotem towarów. Do OBI warto wybrać się po zakup elementów wykończeniowych i akcesoriów ogrodowych.

Decyzja, do której sieciówki się wybrać, zależy od Ciebie, Twoich możliwości i priorytetów. Ułatwić ją może wizyta w sklepie internetowym – pozwoli to zorientować się w cenach i dostępności pożądanych artykułów.

Gdzie zaopatrzyć się w narzędzia i materiały budowlane w Krakowie?

Zadzwoń ☎️