Tradycyjne, pełne, szklane kabiny prysznicowe są dziś coraz częściej zastępowane przez rozwiązania półotwarte lub otwarte. Nie mamy wtedy pełnej kabiny, a część boków stanowią ściany, nie szklane tafle. Decydując się na takie rozwiązanie, mamy dużo możliwości wykończenia ścian. Dziś chcielibyśmy zaprezentować kilka modnych sposobów na aranżację przestrzeni pod prysznicem. Zapraszamy do lektury artykułu!

Czym wyłożyć wnętrze kabiny prysznicowej?

Najpopularniejszym sposobem na wykończenie kabiny prysznicowej jest wyłożenie jej płytkami ceramicznymi. Zazwyczaj jest to również sposób najprostszy, ponieważ materiałem tym wykańczamy również inne ściany czy podłogi. Jednak układanie płytek w tym miejscu nie musi być nudne czy sztampowe. Oto kilka inspiracji:

 • klasyczne flizy ułożone w nietypowy sposób, np. po skosie czy w kolorową kratę;
 • płytki w kształcie innym niż kwadrat i prostokąt – wieloboki, heksagony, arabeski, łuski, romby;
 • małe mozaiki kwadratowe lub heksagonowe;
 • płytki drewnopodobne;
 • duże płytki imitujące beton;
 • płytki przypominające cegły;
 • płytki patchworkowe;
 • nietuzinkowe dekory;
 • płytki 3d;
 • płytki z grafiką.

Nie da się ukryć, że stosowanie gresu pod prysznicem ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to materiał trwały, odporny na wilgoć i wodę a do tego łatwo go utrzymać w czystości. Ogromna oferta producentów płytek, zróżnicowanie kolorów, wielkości, kształtów i faktur sprawia, że z pomocą ich i specjalistycznej firmy zajmującej się wykończeniem wnętrz, uzyskamy modnie i ponadczasowo wykończoną kabinę prysznicową. Kafelki są również proste w montażu, pod odpowiednim przygotowaniu ściany, na suchy tynk czy karton-gips. Możliwości wykończenia przestrzeni pod prysznicem mamy jednak zdecydowanie więcej.

Co zamiast płytek do kabiny prysznicowej?

Co zrobić, gdy kafelki na ścianach nam się nie podobają? Jakie jeszcze materiały sprawdzą się w tej trudnej przestrzeni?

Kamień do kabiny prysznicowej

Pierwszym z pomysłów na nietuzinkowe wykończenie kabiny prysznicowej jest położenie w tej przestrzeni kamienia naturalnego. Sprawdzi się on tak samo dobrze jak kafelki. Z jego pomocą, wyjątkowymi fakturami, niejednolitą strukturą, możemy wyczarować wyjątkową kompozycję ścienną. Rozwiązanie to ma jednak swoje wady, przede wszystkim jest zdecydowanie droższe niż tradycyjne położenie płytek. Zanim zdecydujemy się na położenie kamienia w przestrzeni prysznicowej, upewnijmy się, że dana odmiana jest ma odpowiednie parametry i właściwości. Jakie kamienie warto wykorzystać do wykończenia ściany? Przede wszystkim:

 • granit – nie chłonie wody, nie trzeba go impregnować, jest twardy i odporny;
 • marmur – piękny, stylowy i elegancki. Należy go odpowiednio zaimpregnować, dzięki czemu będzie odporny na brud, wilgoć i czynniki zewnętrzne. Niestety wymaga regularnej pielęgnacji, by nie stracił na swoim wyglądzie;
 • trawertyn – mimo swojej porowatej struktury, po odpowiednim przygotowaniu, może być stosowany pod prysznicem.

jak wykonczyc sciane w kabinie prysznicowej 300x187 Kraków

 

Mikrocement pod prysznic – nowoczesne rozwiązanie

W ostatnich miesiącach dużą popularnością cieszy się mikrocement. Stosuje się go przede wszystkim na podłogi, ale można również położyć go na ścianę pod prysznicem. Kilkumilimetrowa warstwa położona na tę przestrzeń daje efekt betonu. Aby cieszyć się wnęką prysznicową o nowoczesnym wyglądzie, konieczne będzie dobre jej zabezpieczenie przed wilgocią. Konieczne będzie chociażby gruntowanie i nałożenie izolacji.

Czy pod prysznicem można zastosować drewno?

Drewno to materiał bardzo szlachetny i wyjątkowy, nic więc dziwnego, że tak chętnie sięgamy po niego, nie tylko jako wykończenie podłogiWiele osób uważa, że drewna nie można stosować w miejscach, w których jest woda i wysoka wilgotność powietrza. Są jednak gatunki, które po odpowiedniej impregnacji mogą być wykorzystane także w łazience.

Szkło pod prysznicem – tak czy nie?

Ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem, dającym wiele możliwości jest szkło. Jest bezpieczne i trwałe, dlatego dobrze sprawdzi się w łazienkowej przestrzeni. Jego dużą zaletą jest to, że daje się łatwo czyścić. Można stosować zarówno szkło bezbarwne, kolorowe, jak również wzorzyste. Możliwości są nieograniczone, a pod prysznicem da się wyczarować i wyjątkowy krajobraz, i delikatne wzory.

Farba wodoodporna – dla wielbicieli prostoty

Jednym z prostszych, ale dość rzadko stosowanych rozwiązań jest wykończenie kabiny prysznicowej  wodoodporną farbą. Malowanie tej przestrzeni będzie z pewnością jednym z tańszych rozwiązań, jeśli więc zależy nam na oszczędnym remoncie, warto postawić właśnie na nie.

Panele winylowe w kabinie prysznicowej

Kolejną ciekawą propozycją do kabiny prysznicowej są panele winylowe. Produkt ten składa się z kilku warstw elastycznego i bardzo trwałego polichlorku winylu. Zewnętrzna powierzchnia zadrukowywana jest we wzór. Często znajdziemy panele winylowe z motywem drewna, kamienia czy betonu. Każdy więc znajdzie idealne dla swojej przestrzeni.

 

7 inspiracji na wykończenie kabiny prysznicowej

Zadzwoń ☎️