2.10.1 Montaż drzwi 199x300 KrakówPrawidłowo wykonany montaż drzwi to podstawa każdego remontu. Nie można bowiem zapomnieć, że to właśnie drzwi stanowią funkcję antywłamaniową, wygłuszającą i termoizolacyjną, dlatego powinny być zamontowane w sposób profesjonalny z zachowaniem wszelkich prawideł sztuki montażu drzwi.

 Typy i materiały najczęściej montowanych drzwi

Firmy remontowe zajmują się montażem drzwi różnych typów. Należą do nich między innymi:

  • montaż drzwi przesuwnych (montaż drzwi suwanych)
  • montaż drzwi harmonijkowych
  • montaż drzwi antywłamaniowych
  • montaż drzwi łamanych

Należy wiedzieć, że każdy typ drzwi związany jest z innym sposobem jego montażu, dlatego może zdarzyć się, że wybrana firma nie posiada w swym zakresie działań montażu drzwi któregoś z typów. Aby uniknąć przykrej niespodzianki przed zaangażowaniem takiej firmy koniecznie należy doprecyzować jaki typ drzwi chcemy mieć zamontowany.

Budowlane firmy zajmują się ponadto montażem drzwi z różnych materiałów. Jest to przede wszystkim:

  • montaż drzwi aluminiowych
  • montaż drzwi drewnianych
  • montaż drzwi metalowych
  • montaż drzwi stalowych

Również w tym przypadku należy przy zleceniu doprecyzować z montażem jakiego rodzaju drzwi firma będzie musiała się zmierzyć.

 Drzwi przesuwne – montaż

Drzwi przesuwne są ostatnio bardzo popularne w nowocześnie urządzonych wnętrzach, których wielkość nie pozwala na zainstalowanie drzwi tradycyjnych, lub instalacja taka jest praktycznie lub estetycznie nieuzasadniona. Współczesny wybór kolorów i form drzwi przesuwnych jest ogromy, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. W przypadku drzwi przesuwnych trzeba jedynie pamiętać, ze instalowane są one w specjalnych szynach, dlatego należy uprzednio przewidzieć, gdzie takie szyny można by umieścić.

 Drzwi harmonijkowe – montaż

Podobnie jak w przypadku drzwi przesuwnych, przypadku drzwi harmonijkowych również mamy do czynienia z ogromną gamą ich form i kolorów. Nie musimy ponadto projektować pod nie konkretnego miejsca podczas ich otwarcia. Należy jednak pamiętać, że nie są to drzwi tak szczelne jak np. drzwi przesuwne, dlatego nie sprawdzą się, jeżeli chcemy wytłumić pomieszczenie akustycznie, lub planujemy je odgrodzić od zapachów panujących i sąsiadujących pomieszczeniach.

Zadzwoń ☎️