Od wielu już lat sufity podwieszane są w naszym kraju bardzo popularne. Nic dziwnego, są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale mogą również powiększać wnętrze. Ukrywają też nieestetyczne lampy halogenowe i sufitowe. Jak jednak stworzyć nietypowy, dekoracyjny sufit podwieszany?

Postaw na oświetlenie

Nawet prosty sufit podwieszany można w łatwy sposób zmienić w element ozdobny. Wystarczy sięgnąć po nietuzinkowe oświetlenie. Jeśli nad sufitem pozostawimy wolną przestrzeń, możemy w niej umieścić taśmę LED. Będzie ona efektownie go podświetlać. Jeśli lubimy zabawy kolorem, warto wybrać takie lampki, które będą emitowały światło o zmiennej barwie.

Inny efekt osiągniemy, decydując się na sufit o zmiennej wysokości. Gdy w jego załamaniach zamontujemy światełka, delikatnie podkreślą one jego niekonwencjonalny kształt. Oświetlenie może być rozmieszczone geometrycznie lub asymetrycznie, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć. W tej kwestii warto poprosić o pomoc architekta wnętrz lub ekipę zajmującą się kompleksowym wykańczaniem pomieszczeń. Często stosowanym, szczególnie w łazienkach, trikiem, jest dodanie możliwości sterowania natężeniem światła. Przy pomocy jednego pokrętła możemy stworzyć romantycznie przyciemnione miejsce kąpielowe.

Wykorzystaj różne struktury

Podwieszane sufity powstają najczęściej z montowanych na specjalnych stelażach płyt karton gipsowych. Ich struktura z założenia jest więc gładka. Same płyty najczęściej wykańczane są tylko malowaniem. Możemy jednak pokusić się o zmianę tego zwyczaju. Karton gips przed montażem wystarczy pokryć cienką warstwą tynku, zwykłego lub strukturalnego. Po nałożeniu farby uzyskamy nietypową powierzchnię sufitu. Jeśli zastosujemy dwa różne kolory i np. złoceniami pokryjemy bardziej wystające fragmenty, zyskamy ozdobę całego wnętrza.

Możemy również zastosować nietypowy kolor. Sufity zazwyczaj się białe, ale równie dobrze będą wyglądać pomalowane na dowolną barwę. Jeśli lubimy eksperymenty, dobrym pomysłem będzie dekoracyjne zdobienie. Na suficie wyczarować możemy nocne, gwieździste niebo. Po dodatkowym podświetleniu nasze wnętrze nie będzie już potrzebowało innych dekoracji. Jeśli więc znudziła nam się aranżacja, drobne zmiany na podwieszanym suficie dadzą nam zupełnie odmienione pomieszczenie.

podwieszane sufity nietypowo 300x200 Kraków

Nietradycyjne zawieszenie

Zazwyczaj podwieszany sufit montowany jest na pojedynczym, równym rusztowaniu. Możliwości mamy jednak o wiele więcej. Stosując ruszt dwuwarstwowy, będziemy mogli pozwolić sobie na zawieszenie sufitu w kilku płaszczyznach. Nasze wnętrze zyska na dynamice, gdy karton gipsy zamontujemy na różnych wysokościach. Dodatkowo, wykańczając go odpowiednim oświetleniem, podkreślimy różnice poziomów.

Zabaw się formą

Kształty, po jakie sięgniemy w sufitach podwieszanych, nie muszą kończyć się na kwadratach i prostokątach. Efektownie będą wyglądać te z innych figur geometrycznych oraz zupełnie asymetryczne. W pokoju dziecięcym możemy umieścić chmurkę czy samochodzik z oświetleniem w szybach.

Nie tylko kształt całego sufitu, ale również wycinane w nim otwory bywają różne. Jeśli lubisz styl marynarski, duże, okrągłe “dziury” będą nawiązywać do okien na statku. Nietypowa forma przełamie monotonię oraz podkreśli wyjątkowy charakter wnętrza.

Jak stworzyć nietypowy sufit?

Przede wszystkim niezbędna będzie doświadczona ekipa remontowa, która zastosuje swoją wiedzę i umiejętności. Koniecznie powinniśmy zaplanować całą kompozycję, a wcześniej dobrze ją przemyśleć. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych błędów i przykrych niespodzianek w czasie trwania remontu. By stworzyć dekoracyjny sufit podwieszany potrzebna będzie odrobina wyobraźni i zapał do pracy.

Podwieszane sufity dekoracyjne- jak stworzyć nietypowy sufit

Zadzwoń ☎️