2019 rok nie będzie przełomowy, jeśli chodzi o trendy w wykańczaniu podłóg kuchennych. Pojawi się z większą mocą kilka propozycji, które do niedawna nie cieszyły się popularnością kupujących. Jedną z nich będzie chociażby konglomerat. Więcej trendów w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Klasyczna czerń na kuchennej podłodze w 2019 roku

Czerń, po kilkuletniej dominacji bieli, zaczyna wracać do łask projektantów. Widać to zarówno w meblach kuchennych, jak i w kolorystyce wykończenia podłóg. Czarne płytki będą na pewno mocnym akcentem, często też dominującym w pomieszczeniu. Nie możemy zapominać, że tego typu wykończenie podłogi będzie wymagało znacznie większych i częstszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wadą czarnej barwy jest zdecydowanie duża widoczność kurzu i wszelkich zabrudzeń. Królowa kolorów pojawi się również w drewnie i panelach, ale te znajdą raczej zastosowanie w salonach.

Konglomerat czyli styl industrialny na podłodze w kuchni w 2019 roku

Za sprawą projektantów i influencerów na salony, a w zasadzie kuchenne posadzki, mocnym krokiem wkracza konglomerat marmurowy lub granitowy oraz kamień. Tego typu podłogi są bardzo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia czy zarysowania. Konglomerat, czyli syntetyczny kamień powstający z miękkich skał i żywicy jest odporny na wodę, kwasy, wysokie temperatury. Doskonale sprawdzi się również na ogrzewanie podłogowe, co jest jego dużą zaletą. Kamień idealnie pasuje do stylu industrialnego, tak popularnego w naszym kraju. Wybierając podłogę z takich materiałów mamy pewność, że będzie trwała, w zasadzie niezniszczalna. Nie wymaga również wielu zabiegów pielęgnacyjnych, jak np. ta drewniana.

Podłogi kuchenne z żywicy w 2019 roku

Nowym trendem, który stopniowo pojawi się w naszych domach, są podłogi wykonywane z żywicy. Do ich położenia potrzebna będzie sprawdzona firma remontowa, ale efekt końcowy na pewno nam się spodoba. Dzięki zastosowaniu żywicy na podłodze da się uzyskać efekt 3D (zatapiając pod nią dowolne obrazy czy drobne przedmioty). Taka posadzka może być dopasowana praktycznie do każdego stylu kuchni. Daje nam nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dużą zaletą zastosowania żywicy jest fakt, że gdy nam się znudzi, nie musimy jej usuwać. Wystarczy, że na niej położymy płytki, panele czy drewnianą podłogę.

Magia geometrii na kuchennej podłodze w 2019 roku

Geometria to trend, który powraca cyklicznie. Tym razem zdominuje podłogi naszych kuchni i innych pomieszczeń. Wielu producentów ma w swojej ofercie płytki podłogowe w geometryczne wzory. Bardzo dużą popularnością cieszyć się będą desenie marokańskie. W sklepach znajdziemy jednak i inne, symetryczne ornamenty. Jest to na pewno klasyczna alternatywa dla jednobarwnych podłóg.

modne wykonczenie podlogi 2019 300x200 Kraków

Łączenie różnej wielkości płytek w 2019 roku

Dla osób, które śledzą trendy w wykańczaniu wnętrz, przeznaczone są podłogi kuchenne z różnej wielkości kafelków. Zestawienie ze sobą dużych i małych płytek lub kafli o różnych kształtach, daje nietypowy i na pewno oryginalny efekt. Jeśli lubimy wyraziste, wyróżniające się wnętrza, to powinniśmy w swojej kuchni postawić właśnie na tego typu posadzkę.

Płytki imitujące, rozwiązanie dla ceniących oszczędności w 2019 roku

Dla osób, które mają ograniczony budżet i nie mogą pozwolić sobie na podłogi drewniane czy granitowe, producenci przygotowali płytki imitujące te materiały. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że poziom naśladownictwa i odzwierciedlenia oryginalnych materiałów jest naprawdę wysoki. Bez trudu znajdziemy u czołowych producentów płytek, kafle imitujące drewno, marmur, beton. Właściciele kuchni otwartych docenią możliwość wykorzystania w całym mieszkaniu tych samych materiałów – np. kafelków wiernie przypominających podłogi drewniane. Oprócz niskiej ceny takie rozwiązanie ma również inne zalety – płytki są odporne, łatwo się je czyści, nie wymagają oliwienia i raczej nie grozi nam ich ukruszenie.

Ceniący luksus mogą wybrać do swojej kuchni płytki marmurowe. Idealnie oddają kolorystykę naturalnego marmuru, a ich cena jest zdecydowanie niższa. Jeśli nie boimy się nowoczesnych rozwiązań, powinniśmy przyjrzeć się również imitacjom metalu. Takie kafle na podłodze będą na pewno mocnym, nowoczesnym akcentem.

Jak modnie wykończyć podłogę w kuchni? Przegląd aktualnych trendów 2019 roku

Zadzwoń ☎️