2.11.1 Wykończenia łazienki 300x199 KrakówWykończenie łazienki to bardzo ważny, a zarazem podstawowy element każdego większego remontu lub wykańczania wnętrz. Sposób, w jaki urządzimy naszą łazienkę jest uzależniony w zasadzie tylko od jednego czynnika, a mianowicie – wielkości łazienki. Jeśli potrzebujesz podłączyć instalację hydrauliczną lub inną – tym też się dla Ciebie zajmiemy!

 

 

 

 

 Prace nad wykończeniem łazienki

W ramach prac związanych z wykończeniem łazienki wykonuje się (poza najbardziej popularnym kafelkowaniem łazienki) najczęściej:

  • Montaż kabiny i prysznica
  • Montaż wanny
  • Montaż umywalki i bidetu
  • Montaż ubikacji – sedesu (w tym również montaż geberitu)
  • Montaż lustra
  • Montaż oświetlenia

 Montaż prysznica i wanny – co wybrać?

W małych łazienkach zazwyczaj wykonuje się montaż wanny lub montaż prysznica (to drugie częściej, ponieważ kabina prysznicowa zajmuje zdecydowanie mniej miejsca) – raczej nie stosuje się obu rozwiązań. W łazience musi znaleźć się ponadto możliwość montażu umywalki, ubikacji, lustra oraz oświetlenia.

 O montażu umywalki i bidetu

Zanim zabierzemy się za montaż umywalki i bidetu powinniśmy zastanowić się nad ich ustawieniem. W przypadku mniejszych pomieszczeń decydujemy się zazwyczaj jedynie na montaż umywalki, która jest absolutną koniecznością w każdej łazience. Montażem bidetu zainteresowane są osoby dysponujące większymi pomieszczeniami. Warto pamiętać, że z montażem umywalki ściśle związany jest też montaż lustra oraz szafki pod umywalkę. W przypadku instalacji tego rodzaju wyposażenia nie można też zapomnieć o efektywnej zabudowie łazienki.

 A co z montażem ubikacji?

W niektórych mieszkaniach toaleta oraz łazienka stanowią odrębne pomieszczenia, jednak w większości przypadków montaż ubikacji odbywa się w pomieszczeniu łazienkowym. Myśląc o montażu sedesu należy przede wszystkim rozważyć, w którym miejscu ma on się znajdować, a ponadto, czy ma to być tzw. geberit. Nad montażem geberitu zastanawia się obecnie większość osób wykonujących remonty mieszkań.

 Łazienkowy niezbędnik, czyli montaż lustra i oświetlenia

Lustro to bardzo istotny element wyposażenia każdej łazienki – szczególnie potrzebny wszystkim paniom. Decydując się na montaż lustra powinniśmy dobrze zastanowić się nad wysokością, na jakiej powieszone będzie lustro oraz nad sposobem jego oświetlenia. Zanim zajmiemy się montażem lustra i montażem oświetlenia należy kwestię te dobrze przemyśleć oraz ustalić ilość i rodzaj źródeł światła, które nas interesują. Podczas montażu oświetlenia powinniśmy ustawić oświetlenie ogólne, łagodne oświetlenie miejscowe oraz bardzo dobre oświetlenie lustra oraz umywalki.

Zadzwoń ☎️