Folia ochronna remontowa ma szerokie zastosowanie w różnego typu obiektach – domach i mieszkaniach prywatnych, biurach, halach i innych obiektach, w których prowadzone są prace remontowe. Wykorzystuje się ją w celu zabezpieczenia wyposażenia pomieszczenia – mebli oraz ochrony podłóg przed zabrudzeniami powstałymi w czasie remontu (np. plamami z farby, lakieru, kleju, zaprawy itd.). Folia ochronna pomocna okazuje się również w walce z kurzem i pyłem. Dzięki niej sprzątanie po remoncie jest zdecydowanie szybsze i łatwiejsze.

Folia ochronna – jaką wybrać?

Na rynku istnieje kilka rodzajów folii ochronnych, które różnią się między sobą grubością i właściwości, jednocześnie każda z nich ma nieco inne zastosowanie w budownictwie. Do najpopularniejszych folii ochronnych należą: folie malarskie niezbędne podczas malowaniafolie budowlane oraz folie do okien i drzwi, które mają za zadanie zabezpieczać powierzchnię szklaną nie tylko przed zabrudzeniem, ale również przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Czym różni się folia budowlana od folii malarskiej?

Folia budowlana wykorzystywana jest w budownictwie do izolowania, ochrony przed wilgocią, deszczem, wiatrem. W zależności od rodzaju montuje się ją w warstwach wylewek, podłogach, pokryciach dachowych. Często okazuje się niezastąpione przy budowie oczka wodnego oraz przy izolowaniu fundamentów.

Folia malarska – jaka grubość?

Najczęściej folie malarskie dostępne są w trzech wariantach grubości – folia malarska cienka, średnia i gruba. Folia malarska cienka ze względu na większe ryzyko przerwania służy do ochraniania mebli w miejscach, w których ryzyko przypadkowego zerwania folii jest niewielkie. Ten typ folii nie nadaje się do stosowania na podłogach. Folia malarska średnia została stworzona z myślą o ochronie częściej używanych mebli, ale – podobnie jak folia cienka – również nie nada się do podłóg. Folia malarska gruba dobrze sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ryzyko uszkodzenia powierzchni jest wysokie. Jest bardzo rozciągliwa, dlatego dobrze ochrania podłogę podczas remontu.

 

Jeśli nie masz czasu ani chęci, żeby zastanawiać się nad tymi aspektami
730-647-015
Skontaktuj się ze mną i problem będzie z głowy

 

Folia ochronna

Zadzwoń ☎️