Drabina jest sprzętem przenośnym stosowanym do przemieszczania się, czyli wchodzenia i schodzenia pomiędzy różnymi wysokościami i poziomami. Najczęściej wyróżnia się drabiny jednoelementowe i składane. Drabina może być wykonana z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego scalonego poziomymi szczeblami.

Czy korzystanie z drabiny jest bezpieczne?

Aby drabina zapewniała bezpieczeństwo na wysokości, musi przede wszystkim być prawidłowo używana. Konstrukcja drabiny powinna być bezpieczna, gdy szczeble i podłużnice będą solidnie zespolone. Drabina może być używana w pozycji pochylonej, np. podparta o ścianę lub w pozycji pionowej, ale tylko pod warunkiem, że jest stabilnie przymocowana do podłoża.

Jak prawidłowo korzystać z drabiny?

Drabina w pozycji pionowej powinna być zamontowana w odległości nie mniejszej niż 0,15 m od płaszczyzny montażu. Kąt nachylenia podłużnic drabiny w pozycji pochylonej (zarówno w przypadku drabiny rozstawnej, jak i  przystawnej) powinien wynosić nie mniej niż 65 stopni i nie więcej niż 75 stopni.

Czym jest drabina przegubowa?

Drabinę przegubową w odróżnieniu od tradycyjnej drabiny można szybko i łatwo rozłożyć niemal w każdą pozycję, dlatego dobrze sprawdzi się nawet w tych trudno dostępnych miejscach. Taką drabinę można wykorzystać jako drabinę rozstawną, przystawną czy podest, np. do ścierania kurzy lub podlewania kwiatków. Dobrej jakości drabina przegubowa jest stabilna i bezpieczna, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

 

Jeśli nie masz czasu ani chęci, żeby zastanawiać się nad tymi aspektami
518-608-014
Skontaktuj się ze mną i problem będzie z głowy

 

Drabina

Zadzwoń ☎️